Fałszywe konkursy na Facebooku

Dzisiaj Facebook, jest przede wszystkim multimedialnym miejscem, gdzie możemy nie tylko pooglądać cudze zdjęcia, ale zobaczyć wiele ciekawych filmów i innych rzeczy. Taka konkretna sieć społecznościowa, na pewno jest bardzo ważna, ponieważ na takich portalach jesteśmy w stanie poznawać wiele ciekawych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania czy pasje, dzięki czemu z takimi osobami, lepiej się dogadujemy. Na pewno tego typu miejsce, pozwala również spotkać fajną dziewczynę z okolicy. Dzisiaj Facebook, może z powodzeniem zastąpić kawiarnię, ponieważ ludzie za pomocą takich portali, coraz częściej poznają się, a także w późniejszym czasie przenoszą całą znajomość na realne życie.

Facebook jest więc czymś więcej niż aplikacją, to przede wszystkim miejsce, gdzie ludzie mogą bez problemu spotkać się oraz wymieniać spostrzeżenia. Niestety nie zawsze jest to miejsce bezpieczne, zwłaszcza że oszuści, również chętniej odwiedzają podobne portale, szukając w ten sposób naiwne osoby, które podadzą swój numer telefonu lub po prostu wejdą na jakąś nieznaną stronę i stracą wszystkie dane znajdujące się na dysku. Tak dzisiaj tego typu portale, jak Facebook, mogą być wykorzystane w zupełnie inny sposób, dlatego, jeśli ktoś znajduje się na tym portalu, powinien zachować ostrożność, ponieważ nigdy nie wiadomo, kogo tam spotkamy.

Fałszywe konkursy napędzają zainteresowanych

Społeczność Facebooka, jest coraz większa i właśnie przez to na stronach, związanych z tym portalem społecznościowym, pojawiają się co jakiś czas konkursy z nagrodami. Trzeba przyznać, że nagrody potrafią być wartościowe, zwłaszcza jeśli możemy wybrać telefon czy też inny przydatny gadżet. Mało kto jednak weryfikuje, tego typu konkursy, a większość z nich wymaga takiej weryfikacji, ponieważ bez tego, możemy się nieźle naciąć. Z pozoru niewinnie wyglądający konkurs dla społeczności, może się okazać parszywym scamem, wyłudzającym jedynie dane osobowe. Oczywiście dane dzieci nie są zbyt wiele warte, ale na przykład każdy oszukany dorosły, daje oszustowi wiele możliwości, późniejszego wykorzystania danych osobowych. Dzisiaj jest to naprawdę spora plaga, ponieważ nikt nie weryfikuje tego typu konkursów, nie ma żadnego nadzoru, a wszystko odbywa się automatycznie.

Legalne konkursy

Oczywiście należy wspomnieć, że na wspomnianym portalu społecznościowym, znajdują się też ciekawe konkursy z nagrodami, gdzie osoba ogłaszająca taki konkurs jest w pełni zarejestrowana. Wtedy ryzyko oszustwa zmniejsza się, ponieważ osoba daje swoje dane, które można w każdej chwili zweryfikować. Widać więc dużą różnicę między normalnym konkursem a oszustwem, które ciężko jest ścigać, ponieważ oszuści, działają jedynie przez kilka godzin, po czym znikają z pieniędzmi lub danymi i już więcej nie pojawiają się więcej. Oczywiście nie kończą oni swojej działalności, ponieważ zmieniają jedynie nazwę profilu i wrzucają na portal inny konkurs, tylko po to, aby po raz kolejny oszukać wiele ludzi.

Ostrożności nigdy za wiele

Niestety poruszając się w internecie, bardzo często jesteśmy świadkami podobnego zjawiska. Wiele osób szuka zwyczajnie łatwego zarobku, a inny po prostu wykorzystują nasza naiwność przeciwko nam. Zawsze więc musimy liczyć się z tym, że ładnie wyglądające warunki konkursu, są po prostu niczym innym jak oszustwem. Dlatego należy dokładniej czytać warunki tego typu wydarzeń, aby się nie naciąć, na kogoś, kto po prostu chce tylko na nas zarobić. Nie dajmy się perfidnie oszukać i bądźmy sprytniejsi od tych osób, które chcą żerować na naszej niewiedzy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij