grzejniki-ozdobne

Grzejniki płytowe, loftowe i ozdobne.

Elementy grzejne w mieszkaniu gwarantują komfort termiczny i spełniają funkcję ozdobną. Obecnie na rynku można spotkać grzejniki dostępne w wielu wariantach kolorystycznych oraz w najróżniejszej formie. Firma AG Grzejniki Design oferuje produkty najwyższej jakości dostosowane do możliwości finansowych klientów.

O grzejnikach słów kilka…

Pierwszy grzejnik zamontowano w 1855 roku w Sankt Petersburgu. Za twórcę elementów grzejnych uważa się Franza San Galli. Urządzania szybko zostały opatentowane w USA i w Niemczech, by rozpocząć masową produkcję grzejników czołowych. Na przestrzeni lat elementy znacząco ewoluowały, by pojawić się na rynku w obecnej formie – również jako ozdoba pomieszczenia.

Kształt, forma, materiały…

Jeszcze kilkanaście lat temu grzejniki były nudne i spełniały głównie funkcję grzejną. W miarę postępu techniki urządzenia stały się nie tylko bardziej wydajne, ale również zyskały zupełnie nowy design. Popularne żeberka wyparte zostały przez grzejniki płytowe, a modele pionowe i poziome zaskakują formą. Ewoluował również materiał. Żeliwo znika z rynku, a jego miejsce zastąpiła stal i aluminium. Dziś nikogo już nie dziwi grzejnik w kolorze czerwieni, czerni czy chromu. Dostępność kolorystyczna jest tak szeroka, iż z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealny produkt.

Rodzaje grzejników

Zasadniczo grzejniki dzieli się wg dwóch kategorii. Pierwsza dotyczy funkcjonalności i wyglądu, druga systemu podłączenia.

I.
1. Grzejniki pokojowe – warianty można swobodnie dostosować do wymogów pomieszczenia. Dostępne są elementy żeliwne, stalowe, aluminiowe o najróżniejszej formie. Dużą popularnością cieszą się grzejniki płytowe o płycie profilowanej lub gładkiej.

2. Grzejniki kanałowe – to element ogrzewania podłogowego. W tym przypadku całość jest praktycznie niewidoczna, dzięki czemu pomieszczenia zyskują na przestrzeni.

3. Grzejniki łazienkowe – najczęściej wykorzystuje się modele naścienne, by zaoszczędzić miejsca. Forma drabinki jest nie tylko praktyczna, ale i funkcjonalna. Obecne grzejniki dekoracyjne łazienkowe to ozdoba pomieszczenia.

4. Grzejniki ozdobne – zaskakują formą, kształtem i kolorystyką.

II.
1. Przyłącze krzyżowe – system rur prowadzony jest po przekątnej.

2. Przyłącze boczne – rury podłączane są z boku, z prawej lub lewej strony.

3. Przyłącze dolne – rury prowadzone są od podłogi.

Jak wybrać idealny grzejnik?

O wyborze grzejnika do pomieszczenia decyduje zazwyczaj gust mieszkańców. Nie można pominąć funkcjonalności. Firma AG Grzejniki Design oferuje bogaty wybór produktów, które można wybrać do dowolnego pomieszczenia, podkreślając styl i design. Firma oferuje również fachowe doradztwo i pomoc w przypadku pytań i wątpliwości. Produkty są najwyższej jakości i cechują się niezwykłą trwałością. Ponadto stanowią efektywną ozdobę wpisującą się w najnowsze trendy. Grzejniki łazienkowe Katowice to trwałość i design. Wybierają idealny grzejnik do pomieszczenia należy mieć na uwadze indywidualne potrzeby, a także możliwości finansowe. Bogata oferta to możliwość szerokiego wyboru.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij