Informatyczne zawody

Programiści na rynku. Aktualnie rynek pracy dla informatyków stał się bardzo chłonny. To oznacza, że istnieje naprawdę wiele miejsc pracy, które chcą bądź muszą informatyków zatrudniać.

W zasadzie nie ma takiej firmy, która nigdy nie potrzebowałaby pomocy, choćby doraźnej jakieś uzdolnionego programisty.

Rynek pracy

Dzięki temu, rynek pracy dla informatyków i programistów bardzo się poszerzył i istnieje dużo możliwości dostania pracy w tymże zawodzie. Nowe technologie wymagają oczywiście zatrudniania programistów. Dlatego zwłaszcza programiści właśnie są bardzo potrzebni, co sprawia, że oferowane im płace również rosną. Dlatego jeśli tylko interesuje Cię informatyka i widzisz siebie w takim zawodzie, to po prostu próbuj się dostać na takie studia. To z pewnością Ci się opłaci. Możesz też swoje pierwsze kroki próbować postawić z pomocą smartfona. Wykorzystaj jego funkcje i potestuj nowe aplikacje.
Nie jest to zadanie jakieś wyjątkowo trudne, chodzi tylko o to, że jeśli już zdążyliśmy się przyzwyczaić do starych systemów, to pewnie trudno nam się teraz będzie przestawić. Jednak dla chcącego nic trudnego. Niektórzy po prostu się z tego cieszą, że mogą pobawić się nowym telefonem i posprawdzać jego funkcje.

Ada Lovelace

Za prekursorkę programowania uważana jest Ada Lovelace, córka poety Lorda Byrona. Jest to prawdziwy symbol kobiety, będącej programistką i wzorem do naśladowania dla wielu pań w zdominowanym przez mężczyzn środowisku programistów koderów (na szczęście aktualnie sytuacja się odrobinę zmienia i coraz więcej kobiet pragnie zajmować się informatyką i programowaniem. Ada Lovelace pochodziła z Wielkiej Brytanii i żyła w XIX wieku. Jest ona uważana za pierwszą na świecie programistkę. Była także współpracowniczką Charlesa Babbage’a, twórcy projektu maszyny analitycznej. Dla tej właśnie maszyny Ada napisała program, pozwalający na obliczanie kolejnych wyrazów określonego ciągu liczbowego. Jest to w rzeczywistości pierwszy znany program komputerowy. Niestety, maszyna Babbage’a nigdy nie została ukończona.

Nowy świat

Natomiast wracając do dzisiejszych czasów, można z pewnością powiedzieć, że świetnych programistów nie brakuje. Na dodatek rynek jest bardzo chłonny, gdyż informatyka jest dziedziną niezwykle innowacyjną. Toteż raczej nie zabraknie nigdy pracy dla dobrego informatyka. Ponadto, liczba kobiet w tejże branży także rośnie. Aktualnie już coraz więcej kobiet decyduje się na wybór tego właśnie kierunku. Oczywiście wciąż jest to branża zdominowana przez mężczyzn, ale już raczej nie aż tak bardzo jak było to kiedyś, na początku królowania informatyki w świecie biznesu. Nie ma jednak podstaw, aby uważać, że kobiety są w jakikolwiek sposób gorsze. Po prostu być może są mniej odważne lub nie przepadają za oglądaniem ciągu znaków i cyferek. Będąc dobrym programistą musisz także pogodzić się z tym, że wciąż i wciąż musisz uczyć się czegoś nowego, aby nie wypaść z obiegu. Jest to bowiem bardzo zmienna i innowacyjna branża, jeśli nie będziesz się stale uczyć zostaniesz daleko w tyle. I już nigdy możesz na tak zwany szczyt nie powrócić. Czasami wystarczy moment, aby przegapić istotne zmiany.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij