Jak wziąć pożyczkę przez telefon

Jak wziąć pożyczkę przez telefon?

Chcesz zaciągnąć pożyczkę bez wychodzenia z domu, lecz jednocześnie niezbyt dobrze radzisz sobie z obsługą komputera i złożenie wniosku online jest ponad twoje możliwości? Mamy dla ciebie rozwiązanie – to pożyczka na telefon. Sprawdź, jak ją możesz otrzymać. 

Pożyczka na telefon 

Pożyczka na telefon to alternatywa do produktów online – cały proces, zamiast przez internet, odbywa się w trakcie rozmowy z doradcą pracującym w firmie pożyczkowej. I choć ten rodzaj zobowiązania nie jest tak popularny, jak pożyczka przez internet, coraz więcej parabanków wprowadza go do swojej oferty. 

Kto może z niego skorzystać? Osoby posiadające obywatelstwo polskie, które ukończyły 18 rok życia. Zwykle wymagane jest posiadanie stałego adresu zameldowania, dowodu osobistego, konta w polskim banku, a także aktywnego numeru telefonu komórkowego. Pożyczka na telefon skierowana jest przede wszystkim do klientów nieposiadających stałego dostępu do internetu lub tych, którzy nie chcą korzystać z publicznej sieci WiFi. To także rozwiązanie dla osób, dla których wizyta w oddziale parabanku byłaby niełatwym przedsięwzięciem. 

Więcej informacji dotyczących tego, na czym polegają pożyczki przez telefon, dowiesz się na TwojaPozyczka24h.pl.

Jak otrzymać pożyczkę na telefon?

Pierwszy krok jest oczywisty – musisz zadzwonić do firmy pożyczkowej, która oferuje takie produkty. Następnie podajesz doradcy informacje o tym, jaką kwotę chcesz uzyskać oraz na jaki okres spłaty ją rozłożyć. Musisz podać podstawowe dane osobowe, aby doradca mógł zweryfikować twoją zdolność kredytową, w celu uzyskania szybkiej decyzji. Najczęściej ten rodzaj zobowiązania to pożyczka na dowód, co oznacza, że nie są wymagane żadne dodatkowe formalności (choć, jednocześnie, nie spodziewaj się, że w ten sposób uzyskasz środki na wysoką kwotę).

Następnie sposób potwierdzenia tożsamości, finalizacji umowy, a także dostarczenia środków pieniężnych wyjaśni ci doradca, ponieważ każda firma pożyczkowa może stosować inne procedury w tym przypadku. 

W wielu parabankach jest tak, że pożyczka na telefon to oferta wyłącznie dla stałych klientów. Przed złożeniem wniosku telefonicznie, trzeba zarejestrować się na stronie firmy pożyczkowej oraz dokonać weryfikacji tożsamości (może to być np. wykonanie przelewu z konta bankowego w celu potwierdzenia danych). Tylko klienci, którzy posiadają już aktywne konto, mogą starać się o pożyczkę na telefon, wtedy nie da się obejść bez skorzystania z internetu. 

Zalety i wady pożyczki na telefon

Zaletą takich produktów jest szybkość i brak formalności. W wielu przypadkach dotyczy to pożyczek dla zadłużonych, ponieważ klienci, którzy chcą w ten sposób uzyskać dodatkowe środki, nie są sprawdzani w bazach BIK czy KRD. Jedyne, czego potrzebują, to dowód osobisty, a pieniądze można otrzymać nawet tego samego dnia.

Jakie są wady? Większość parabanków taką możliwość kieruje wyłącznie do stałych, zarejestrowanych klientów, którzy zweryfikowali swój profil online. W ten sposób nie uzyskasz dużych sum, pożyczka na telefon to zwykle popularna chwilówka. Ponadto obecnie liczba ofert na rynku nie jest duża, często warunki są mniej korzystne, niż w przypadku pożyczki zaciąganej online bądź w oddziale. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij