Jaki jest zakres obowiązków firmy sprzątającej?

Jaki jest zakres obowiązków firmy sprzątającej?

Sprzątanie biur, jak i hoteli czy innych obiektów zazwyczaj powierza się profesjonalnej firmie sprzątającej. Dysponuje ona wykwalifikowanymi pracownikami, jak i posiada specjalistyczny sprzęt, który jest potrzebny do wykonania określonych prac. Oczywiście tutaj należy postawić na firmę z doświadczeniem, która oferuje najwyższą jakość swoich usług.

Zakres zadań firmy sprzątającej

Przede wszystkim pracownik firmy sprzątającej musi zadbać o utrzymanie czystości w przydzielonych mu pomieszczeniach. Szczególnie sprzątanie biur może być dosyć trudne, gdyż wymaga się absolutnego ładu i porządku w pomieszczeniach. Niejednokrotnie w biurowcach , poza godzinami pracy odbywają się spotkania biznesowe, które trwają do późnej nocy i z tego powodu pracownik firmy sprzątającej musi nie tylko posprzątać po spotkaniu, ale również przygotować biuro do następnego dnia pracy.

Wymaga to często pracy w godzinach nocnych, jak i nad ranem. Do zadań firmy sprzątającej należy mycie i dezynfekcja podłóg. Konieczne jest także czyszczenie tapicerki i pranie wykładzin. Oczywiście pracownik nie może zapomnieć o wytarciu kurzu, jak i przygotowaniu stanowiska pracy dla pracujących tam osób. Również sprzątacz musi dbać o swoje stanowisko pracy i utrzymywać je w należytym porządku. Sprzątanie biur niesie za sobą także konieczność brania zastępstw. Sprzątanie biur nie jest pracą łatwą, gdyż bardzo często trzeba umieć pracować pod presją czasu.

Regularność sposobem na czystość

Sprzątanie biur wiąże się z koniecznością częstego powtarzania określonych prac. Tutaj należy wykonywać je na tyle regularnie, aby w biurze, na korytarzach, a także w łazience była absolutna czystość. Wiąże się to także z prestiżem biura. Zatem sprzątacze nie wykonują tylko swoich obowiązków po zakończeniu pracy pracowników biura, ale również w ciągu całego dnia. nawet w sytuacji, gdy dojdzie do wylania kawy, czy też stłuczenia kubka, to właśnie firma sprzątająca jest wzywana do posprzątania. Oczywiście każdy sprzątacz ma przydzielony rejon, o który musi dbać.

Oszczędność to podstawa w tym zawodzie

Sprzątanie biur wymaga użycia profesjonalnych produktów. Są one skuteczne i sprawdzone, ale też stosunkowo drogie, zatem pracownik firmy sprzątającej musi oszczędzać w dawkowaniu preparatów i używać tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. W żadnym wypadku nie mogą być one marnowane. Sprzątacze muszą też dbać o urządzenia przez nich wykorzystywane. Odkurzacze przemysłowe czy szorowarki muszą być użytkowane tylko i wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeżeli pracownik zepsuje sprzęt, bądź też nie wykona należycie pracy niestety ponosi tego konsekwencję w postaci kary finansowej i pokrycia kosztów strat.

Dbałość o urządzenia biurowe

W biurach bardzo często znajdują się profesjonalne i najwyższej klasy sprzęty takie jak np. komputery. Wiele pomieszczeń wyposażonych jest również w telewizory czy też telebimy. Zatem pracownik sprzątający musi uważać podczas sprzątania, gdyż jeżeli uszkodzi jakiś sprzęt będzie musiał z własnej kieszeni pokryć jego naprawę. W sytuacji, gdy zauważy on jakąś awarie musi natychmiast zgłosić się do przełożonego i poinformować go o tym fakcie.

Współpraca to podstawa

Sprzątanie biur wcale nie jest łatwe i bardzo często wymaga dobrego planowania, jak i logistyki. Oczywiście również istotna jest współpraca między pracownikami, która umożliwia dobrą koordynację pracy i działań. Również konieczne jest dobre zaplanowanie pracy i używania sprzętu. Nie można też zapomnieć o odpowiedniej współpracy między użytkownikami biur, a ekipą sprzątającą. Należy natychmiast reagować w razie na potrzeby i zgłoszenia.

Oczywiście sprzątanie biur wymaga też dostosowania się do warunków w nim panujących. Zatem sprzątacz musi zachowywać się cicho, aby w żadnym stopniu nie przeszkadzać w pracy, ani też podczas odbywających się konferencji. Sprzątanie biur nie jest pracą łatwą i poza umiejętnościami i doświadczeniem, trzeba wykonywać pracę sumiennie i jednocześnie bardzo dokładnie. Konieczne jest także zachowanie ciszy podczas pracy, aby nie rozpraszać pracowników biura.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij