Kaloryfery, grzejniki, kanały

Kaloryfery, grzejniki, kanały

Nowoczesne grzejniki ozdobne coraz częściej zajmują eksponowane miejsce nie tylko w łazience, ale również w kuchni, holu albo salonie. Producenci oferują efektowne, oszczędne i bardzo wydajne grzejniki, które mogą okazać się najlepszą ozdobą mieszkania. Aby wybrać odpowiednie grzejniki, należy zwrócić uwagę nie tylko na własne upodobania i preferencje, ale również na aktualne trendy i posiadany w domu system instalacji.

Rodzaje podłączenia grzejników

Grzejniki pokojowe, jak powszechnie wiadomo, stanowią bardzo ważną część instalacji grzewczej, dlatego też muszą idealnie pasować do rodzaju zamontowanego kotła. Z praktycznego punktu widzenia najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na kotły i grzejniki od tego samego producenta. W takiej sytuacji będziemy mieć 100% pewność, że wszystkie elementy idealnie pasują do siebie. Jeżeli stawia się na rozwiązania od różnych producentów, to oczywiście należy zadbać o to, aby wszystkie elementy były ze sobą kompatybilne. Wyróżnić można podłączenie dolne, boczne i krzyżowe. Jeżeli chodzi o dolne podłączenie, to najczęściej jest ono stosowane w nowym budownictwie. W tym systemie woda doprowadzana/odprowadzana jest specjalnymi rurkami, które zamontowane są na dole grzejnika. Nowoczesne grzejniki pokojowe z podłączeniem bocznym charakteryzują się tym, że woda doprowadzana i odprowadzana jest za pomocą specjalnych króćców, które umieszczone są z boku grzejnika. Warto wyraźnie wspomnieć, że ten typ montażu jest zdecydowanie najmniej inwazyjny i, co najważniejsze, umożliwia wykorzystanie starego podłączenia. W podłączeniu krzyżowym woda doprowadzana jest zawsze górą, a odprowadzana dołem. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku długich grzejników.

Moda na grzejniki płytowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się grzejniki płytowe. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach, które w całości wykonane są z wysokiej jakości stali. Im większa jest liczba płyt, tym oczywiście na większą moc grzejnika można liczyć. Dostępne są płyty czołowe gładki i faliste w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętać należy jednak o tym, że grzejniki stalowe są bardzo wrażliwe na jakość wody przepływającej przez instalację. Zadbać należy również o to, aby do instalacji nie dostał się tlen.

Dekoracyjne grzejniki dla wymagających użytkowników

W nowoczesnym budownictwie grzejniki coraz częściej pełnią nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Praktycznie każdy producent grzejników (np. AG Grzejniki Design), może pochwalić się szeroką ofertą grzejników ozdobnych. Coraz większą popularność zdobywają grzejniki kolumnowe, które są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla tradycyjnych grzejników żeberkowych. Niesamowitymi walorami estetycznymi mogą pochwalić się grzejniki ozdobne z płytą kamienną wykonaną na przykład z mineralnego granulatu. Elegancki i przyjemny w dotyku kamień naturalny dodaje każdemu wnętrzu przytulności. Gładka powierzchnia znacząco ułatwia utrzymanie grzejnika w czystości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij