Kredyt hipoteczny

Jak obliczyć raty kredytu?. Jeśli nie wiesz jak obliczyć raty kredytu hipotecznego, to możesz skorzystać z oferty kalkulatora dostępnego w internecie. Po prostu wpisz sobie w wyszukiwarkę „kalkulator online” i zapewne wyskoczą Ci opcje, które możesz wykorzystać, aby obliczyć wysokość swoich rat.

Kredyt hipoteczny na kalkulatorze, czyli jak obliczyć wysokość raty? W sieci są już dostępne kalkulatory pomagające w obliczaniu kosztu miesięcznych rat oraz całego zobowiązania.

Kalkulator online

Internetowe kalkulatory uwzględniają nie tylko oprocentowanie, ale także wysokość prowizji, dodatkowych ubezpieczeń czy innych opłat. Oczywiście samodzielnie także można wszystko obliczyć (za pomocą procentu składanego), ale na pewno szybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora online. Jest to bardzo łatwe, wystarczy uzupełnić kilka informacji i już.

Całe zobowiązanie

Jeżeli więc chcesz obliczyć wysokość całego zobowiązania musisz użyć do tego nie tylko mechanizmu procentu składanego, ale także wziąć pod uwagę kwotę marży, prowizji, wkładu własnego, wartość wyceny nieruchomości, pozostałe zobowiązania (jak na przykład ubezpieczenie na życie), opinię o danej instytucji finansowej, czas spłaty kredytu. Są to bardzo istotne czynniki o których czasami zapominamy a nie powinniśmy, ponieważ nie tylko wysokość miesięcznej raty ma znaczenie. Właśnie często na tym instytucje finansowe chcą złowić klientów. Czyli po prostu oferują w swoich reklamach bardzo niskie raty lub nawet raty 0%, po czym okazuje się, że niestety do tego dochodzą również w późniejszym czasie inne zobowiązania. W takiej sytuacji jest to oczywiście nieprzyjające dla danego klienta, który się da złapać na tego typu ofertę. Dlatego w każdej sytuacji życiowej istotne jest czytanie wszystkich umów, które ma się zamiar podpisać. Jeśli bowiem czasami nie zastanowimy się dobrze nad tym co podpisujemy, to mogą z tego wyjść niepowołane konsekwencje. Zawsze można też obliczyć wartość całego zobowiązania samodzielnie na zwykłym kalkulatorze.

Inne wartości

Na pewno ważna jest wartość prowizji, czyli po prostu kwoty jaką jednorazowo pobiera bank za udzielenie pożyczki. Zazwyczaj stanowi ona procent od wartości całego zobowiązania. Natomiast marżę kredytu hipotecznego można obliczyć na kalkulatorze poprzez odjęcie od wartości oprocentowania wartości stopy WIBOR (jeżeli kredyt jest w walucie polskiej). Marża kredytu to inaczej składowa część rocznego oprocentowania.Innym istotnym tutaj czynnikiem będzie wartość wkładu własnego. Kwota ta zależy od oferty proponowanej przez dany bank, ale aktualnie w Polsce wynosi zazwyczaj 20%. Jeszcze innym kosztem z jakim należy się liczyć przy wyborze kredytu hipotecznego jest wartość wyceny nieruchomości. Przy wyborze kredytu hipotecznego oraz późniejszym liczeniu jego wartości z pomocą kalkulatora, istotny jest także fakt, jakie ubezpieczenia proponuje nam bank wraz z ofertą kredytową. Może to być np. ubezpieczenie na życie i jeśli chcemy z niego skorzystać, musimy i tę kwotę uwzględnić w wartości całego zobowiązania. Pozostałe ważne aspekty podejmowania decyzji kredytowej to czas spłaty długu oraz opinia o instytucji finansowej, w jakiej chcemy zaciągnąć kredyt.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij