Pierwszy sklep internetowy – jaką platformę wybrać?

Pierwszy sklep internetowy – jaką platformę wybrać?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego to zadanie wieloaspektowe. Aby sklep przynosił zadowalający dochód, jego właściciel musi posiadać dosyć obszerną wiedzę nie tylko z zakresu marketingu oraz sprzedaży, ale również ogólne pojęcie w dziedzinie pozycjonowania oraz social media. Taka osoba musi również sprawnie poruszać się w przestrzeni Internetu oraz rozumieć panujące w nim trendy, ponieważ to właśnie sieć jest obszarem działania właściciela sklepu tego rodzaju.

Aby nieco ułatwić prowadzenie sprzedaży internetowej, na rynku pojawiły się specjalnie do tego celu przeznaczone platformy. Ze względu na ich liczbę, wybór najbardziej optymalnej może okazać się problematyczny. Czym się kierować podczas wyboru platformy do otwarcia pierwszego sklepu internetowego?

Sklep Magneto jak duże znaczenie ma wygląd oraz przejrzystość interfejsu?

Interfejs w przypadku sklepu internetowego ma ogromne znaczenie. Wygląd jest tym, co najbardziej rzuca się w oczy podczas pierwszego kontaktu ze sklepem. Elegancko prezentujące się witryny na pewno wzbudzą większe zaufanie, niż te wykonane niedbale. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmieszczenie przycisków oraz treści na stronie. Największe oraz najbardziej kluczowe przyciski, odnoszące się bezpośrednio do oferowanych produktów, powinny znajdować się w górnej części strony.

Poboczne odnośniki, zawierające na przykład system logowania do witryny sklepu, mogą znajdować się w mniej widocznych miejscach. Wybierając zatem najbardziej optymalną platformę do otworzenia sklepu internetowego, warto najpierw zorientować się, czy oferowane szaty graficzne oraz interfejs będą zadowalające. Znakomitym przykładem może być tutaj sklep Magneto, które w swojej ofercie posiada ciekawe wzory oraz bardzo przejrzyste interfejsy.

Sklepy Magneto, czyli optymalizacja sklepu pod kątem SEO

Jeżeli celem właściciela sklepu jest ręczna optymalizacja pod kątem pozycji w wynikach wyszukiwania, to powinien on zainteresować się bardziej platformami dedykowanymi. To właśnie platformy tego rodzaju oferują największe możliwości, jeśli chodzi o narzędzia do optymalizacji sklepu internetowego pod kątem SEO. Kolejnym ważnym aspektem, na który przyszły właściciel sklepu internetowego powinien zwrócić uwagę, jest rodzaj narzędzi, które będzie stosował w przyszłości.

Należy więc zadecydować, czy narzędzia do zarządzania kuponami promocyjnymi, banerami na stronie, systemem logowania do sklepu, mogą okazać się w przyszłości niezbędne, czy może wręcz przeciwnie. Wśród licznych platform, które umożliwiają prowadzenie sklepu internetowego, na szczególną uwagę zasługują sklepy Magneto. Oferują one jeden z najbardziej rozbudowanych zestaw najróżniejszych narzędzi, dzięki którym sklep internetowy na tej platformie ma szansę na zajmowanie bardzo wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Sklepy Magneto – wydajność dla asortymentu każdej wielkości

Niektóre sklepy, zwłaszcza te, które dopiero pojawiły się na rynku, miewają problemy z wydajnością. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Pierwszą z nich jest niedopasowanie platformy, do rozmiaru ruchu w witrynie sklepu internetowego. Dla stron internetowych o dużym natężeniu dziennego ruchu na stronie znacznie bardziej odpowiednie będą platformy dedykowane. To rozwiązanie, pomimo swojej stosunkowo wysokiej ceny, zapewnia dużą moc obliczeniową konieczną do utrzymania stabilnego działania sklepu. Kolejnym znakomitym rozwiązaniem będzie również otworzenie nowego pierwszego sklepu na platformie Open Source.

Platformy tego rodzaju pozwalają na instalację dodatkowego, komercyjnego oprogramowania, które jest konieczne przy prowadzeniu sklepu internetowego o dużej bazie produktowej. Co jednak ze sklepami o ograniczonym budżecie, których docelowa jest grupa odbiorców jest stosunkowo niewielka? W tym przypadku idealnym wręcz rozwiązaniem będzie sklep Magento! Za niewielkie pieniądze oferuje on bardzo łatwy system zarządzania, przejrzystość oraz pełne wsparcie techniczne, które jest szczególnie ważne w przypadku pierwszego sklepu internetowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij