Profesjonalne rozwiązania w zakresie monitoringu obiektu

Profesjonalne rozwiązania w zakresie monitoringu obiektu

Jako przedsiębiorca bez wątpienia martwisz się o swój biznes. To zrozumiałe, że chcesz ochronić zmagazynowany dobytek i pracowników, a także mieć nadzór nad tym, kto wchodzi i wychodzi z zakładu. Może już wydarzyło się coś niepokojącego? Jesteśmy pewni, że dobry monitoring rozwiązuje wiele problemów. Czym się kierować, dobierając kamery? Dlaczego warto zainteresować się urządzeniami BCS PRO?

Kiedy wybrać kamery kopułowe, a kiedy kamery tubowe?

Kamery zwane kopułowymi mają obrotowy obiektyw schowany w wytrzymałej kopule. Kamery tego typu mają zwykle szerokokątne obiektywy, mogą więc obejmować na raz większy obszar i dobrze nadają się do obserwowania bliższych wydarzeń. Często stosuje się je w restauracjach, sklepach i pubach. Ich obły kształt sprawia, że ładnie wyglądają i łatwo wtapiaja się w otoczenie. Ponadto z zewnątrz ciężko stwierdzić, w co kamera aktualnie celuje, a operator może nią obracać bez żadnych zewnętrznych objawów. Zniechęca to potencjalnych złodziei do popełnienia przestępstwa. Mogą być też stosowane na zewnątrz, szczególnie, że są bardziej odporne mechanicznie od kamer tubowych. Z kolei jako kamery zewnętrzne do obserwowania oddalonych miejsc częściej są stosowane kamery typu tubowego.

Kamery jakiej marki warto wybrać? Jeśli chcesz zapewnić rozsądną ochronę hali magazynowej, dużemu sklepowi bądź na obszarach na zewnątrz, powinieneś zainwestować w urządzenia najwyższej jakości.

Dlaczego warto wybrać kamery z serii BCS PRO?

Kamery BCS PRO kopułowe są pomyślane przede wszystkim z myślą o zastosowaniach zewnętrzach oraz o nadzorowaniu wielkich hal. Modele z kamerą termowizyjną ukażą poruszających się ludzi nawet w kompletnych ciemnościach. Z kolei kamery z obiektywem zwanym rybim okiem (fisheye) umożliwiają nadzorowanie ogromnego obszaru na raz. Kamery BCS PRO typu tubowego zwykle stosuje się na zewnętrz do kontroli jednego konkretnego miejsca. Modele z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych świetnie spełniają swoje zadanie w systemach kontroli dostępu do parkingu lub na stacjach benzynowych. Produkty z tej serii nie uznają żadnych kompromisów i oferują najwyższą możliwą jakość.

Kamery dostarczają obraz, ale szczelny systemy CCTV potrzebują czegoś więcej. I tutaj wchodzą na scenę rejestratory.

Rejestratory BCS PRO – dlaczego warto?

Rejestratory zapisują, archiwizują, analizują i pośredniczą w wyświetlaniu obrazu z kamer. Rejestratory BCS PRO przeznaczone są do instalacji przemysłowych i zdolne są do jednoczesnego obsługiwania dziesiątek i setek kamer o wysokiej rozdzielczości obrazu. Dobrym przykładem jest tutaj rejestrator sieciowy ip 128 kanałowy 4K, do którego można ich podłączyć aż 128! Rejestratory analizują obraz, przez co wykrywają ruch, zasłonięcie kamery i zanik sygnału. Na tej podstawie mogą uruchomić różne warianty alarmu, dzięki kilku wyjściom przekaźnikowym.

Jeżeli jesteś zainteresowanymi produktami BCS PRO to zapraszamy do skorzystania z oferty fimry Fonex: https://www.fonex.pl/producenci/bcs-pro-126.html

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij