Program do zarządzania nieruchomościami – co wybrać?

Program do zarządzania nieruchomościami – co wybrać?

Zarządzanie nieruchomościami wiąże się z wieloma procesami, nad którymi trzeba sprawować kontrolę. Muszą być dobrze zaplanowane i uporządkowane. Pomocne w tym będzie specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania.

W każdej branży stosuje się nowoczesne rozwiązania informatyczne. Pozwalają wiele czynności zautomatyzować, a tym samym znacząco ułatwiają codzienną pracę. Sięgają po nie także biura nieruchomości i zarządcy nieruchomości. Na rynku jest sporo różnych programów, pojawia się więc pytanie, które z nich wybrać, by jak najpełniej wsparło rutynowe czynności. Co powinien mieć program do zarządzania nieruchomościami?

W czym pomoże specjalistyczne oprogramowanie?

Przede wszystkim zastanówmy się, czego oczekujemy od programu i w czym ma nam pomóc. Z pewnością priorytetem jest uporządkowanie dokumentacji, a tej jest sporo. Umowy z wynajmującymi, umowy z dostawcami mediów, firmami remontowymi i tymi, które przeprowadzają kontrole stanu technicznego budynków. Następne są terminy napraw, przeglądów i konserwacji, jakich przekraczać nie wolno i muszą być wprowadzone w kalendarz. Pomoc przyda się także w prowadzeniu rozliczeń i dokumentów finansowych. Warto też zastanowić się, czy nie można byłoby usprawnić komunikacji z wynajmującymi. Są oprogramowania mające specjalny panel klienta pozwalający na wymianę wiadomości i dokumentów, w tym tych związanych z rozliczeniami, czy zgłaszaniem nagłych awarii. Najlepiej przy tym skupić się na czymś, co pozwala na pracę zdalną, co pozwoli na pracę z dowolnego miejsca.

System ERP – idealna propozycja dla firm z branży nieruchomości

Podczas szukania oprogramowania, które będzie stanowić odpowiedź na wszystkie powyższe potrzeby warto spojrzeć na system ERP. Posiada funkcje, jakie pozwolą zoptymalizować i uporządkować wszystkie obszary działalności. Jest to bardzo zaawansowane rozwiązanie informatyczne służące do zarządzania i kontroli procesów biznesowych, jakie wiążą się z daną firmą. Oprogramowanie to stosuje się właściwie w każdej branży. Jest też idealną propozycją dla tych działających w obszarze nieruchomości. Praca z systemem ERP opiera się przede wszystkim na tym, że wszystkie informacje, pliki, dokumenty są gromadzone w jednej wspólnej bazie danych. Jednym z takich systemów jest enova365, co może nam zaoferować?

Decydując się na ten program, zyskamy szybki wgląd w bieżące dane związane z lokalami, kosztami i planowanymi działaniami. Ponieważ wszystkie dane są w jednym miejscu, każdy z pracowników ma do nich dostęp bez konieczności kontaktu z innymi osobami. Nie trzeba też szukać informacji w różnych programach. To sprzyja redukcji kosztów eksploatacyjnych, porządkowi i skraca łańcuch komunikacyjny. Dzięki temu, że dokumenty będą w jednym miejscu, zyskujemy pewność, że działamy zgodnie z prawem. Możemy ustawić przypomnienia związane z zapłaceniem ubezpieczenia, przeglądów, czy badań technicznych. Wiele czynności będzie zautomatyzowanych jak ewidencja środków trwałych albo fakturowanie. Zalet i funkcjonalności jest znacznie więcej i przeczytać o nich można na stronie enova365.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij