Sieć bywa zagrożeniem

Internet to z pewnością najlepszy wynalazek, jaki został stworzony przez człowieka. To właśnie wynalezienie internetu przyczyniło się do rozwoju różnego rodzaju sieci społecznościowych oraz wielu innych rzeczy, z których korzystamy na co dzień. Ten sam internet pozwala nam również rozmawiać z ludźmi i dobrze się bawić. Należy jednak pamiętać, że mimo wszystko oprócz niewątpliwych korzyści, internet niesie też ze sobą zagrożenia. Główną wadą takiego systemu, może być fakt, że internet uzależnia.

Taki proces jest bardzo szybki, zwłaszcza jeśli nie mamy umiaru i potrafimy w mediach społecznościowych przesiedzieć cały dzień. Uzależnienie od globalnej sieci jest dużym problemem i najczęściej spotyka to osoby w wieku młodzieżowym, ale nie ma na to żadnej reguły. Tak naprawdę osoby starsze przebywające w sieci, również mogą się uzależnić i jest to tak samo niebezpieczny nałóg, jak palenie papierosów czy picie alkoholu.

Uzależnienia są groźne

Każde uzależnienie jest złe, dlatego nie można mówić o braku szkodliwości internetu, ponieważ, potrafi on naprawdę wciągnąć ludzi do wytworzonego wirtualnego świata. Co więcej, dla młodych ludzi jest to głównie zachęta, ponieważ w ten sposób mogą oderwać się od codziennej szarej rzeczywistości. Jeśli umiemy w miarę rozsądnie korzystać z takiego medium, to nikt nas nie potępia, każdy może szukać dodatkowej rozrywki, ale jeśli przekroczymy pewną barierę i internet wraz z komputerem, jest naszym codziennym życiem, to na pewno mamy do czynienia z uzależnieniem, które trzeba leczyć. Oczywiście najbardziej uzależniające są wspomniane wcześniej portale społecznościowe, ponieważ nie zawsze poznajemy tam dobrych ludzi. W internecie każdy stara się być kimś innym i to nie oznacza, że chwilę temu, poznana przez nas osoba, jest tą osobą, za którą się podaje. Internet to wylęgarnia różnego rodzaju pedofilów, którzy szukają poprzez komunikatory nowych ofiar.

Uważajmy na ludzi

Niestety internet to dwie strony medalu i trzeba to jak najbardziej rozumieć. W internecie bardzo często występuje też cyber przemoc oraz wiele innych nieprzyjemnych zdarzeń. Wiele osób stara się traktować to tylko jako rozrywkę, ale umysł młodego człowieka, a zwłaszcza dziecka odbiera wiele rzeczy zupełnie inaczej niż umysł osoby dorosłej. W ten sposób dzieci z łatwością są w stanie zniszczyć swoją psychikę, przesiadując na wielu niedozwolonych dla nich stronach. Warto zauważyć, że wszystkie zagrożenia wymienione wyżej, są jak najbardziej realne i mogą spotkać każdego z nas. Oczywiście nie można piętnować całego internetu, ponieważ ma on także swoje dobre strony.

Walory edukacyjne

Internet to przede wszystkim ogromna baza danych, która pozwala nam wyszukać wiele ciekawych informacji, na temat zabytków czy też innych rzeczy, które mogą nas interesować. Internet to przede wszystkim możliwość zobaczenia najnowszych technologii. Przez internet kupujemy różnego rzeczy i drobiazgi, tak więc internet ma swoje walory, które pozwalają nam w wielu przypadkach ułatwić sobie życie. Oczywiście walory edukacyjne są bardzo ważne, ponieważ pozwalają one dziecku szybciej rozwijać się, a osoby spędzające czas w sieci, mogą porozmawiać z wieloma podobnymi do siebie ludźmi na odległość. Internet to wspaniały wynalazek, pod warunkiem, że wiemy jak mamy z niego właściwe korzystać. Dzisiaj internet jest w stanie wyprzeć wszystkie inne media, ponieważ jest to uniwersalne narzędzie, z którego możemy swobodnie korzystać. Liczy się odpowiednie przygotowanie i zastosowanie komputera.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij