Sklep internetowy na Magento – w jaki sposób go pozycjonować?

Sklep internetowy na Magento – w jaki sposób go pozycjonować?

Istnieje szereg sposobów, pozwalających na poprawę swojego miejsca w wyszukiwarce. Pozycjonowanie przyniesie jednak efekty jedynie wtedy, kiedy prowadzone będzie systematycznie i nastawione będzie na długofalowy efekt, a nie tylko chwilowy skok. O co należy zadbać, by osiągnąć stawiany sobie cel? Jakie możliwości pozycjonowania daje platforma Magento?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Aurora Creation

Bogactwo treści

Umieszczanie ciekawych, wartościowych treści to klucz do sukcesu w dobie wszechobecnej reklamy. Większość użytkowników woli poświęcić chwilę czasu na lekturę, dzięki której można poszerzyć wiedzę, niż czerpać informacje z reklam. Ci którzy nie lubią czytać chętnie zerkną na filmik instruktażowy, poświęcony tematyce witryny.

Warto o tym pamiętać i nie ograniczać się tylko do jednozdaniowych opisów swoich produktów i ich kategorii. Bogata treść to także mnogość form, przejawiająca się m.in. obecnością obrazków i ciekawym wyglądem strony. Warto również dać użytkownikom sklepu możliwość umieszczania komentarzy.

Regularnie pojawiające się, świeże treści spowodują, że algorytm wyszukiwarki zauważy częste aktualizacje witryny i uzna ją za godną uwagi. Sami klienci także podejdą z większym entuzjazmem do oferty, jeżeli zobaczą szereg komentarzy, napisanych przez zadowolonych użytkowników.

Ważnym aspektem jest również linkowanie wewnętrzne, które pozwoli przy okazji sprawnie poruszać się klientom po poszczególnych podstronach sklepu, bez konieczności wracania co chwilę do strony głównej.

Optymalizacja strony

Warto zadbać o responsywną stronę www. Ułatwia ona przeglądanie użytkownikom, a wyszukiwarka dowiaduje się dzięki temu o tym, że może bez problemu polecać tę stronę osobom posługującym się urządzeniami mobilnymi. Skuteczna optymalizacja jest możliwa także m.in. dzięki posiadaniu odpowiedniej platformy. Sklep internetowy Magento zapewnia wysokie wsparcie SEO, nie tworząc żadnych barier w tym zakresie (w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych platform).

Szybki czas ładowania strony to również zaleta Magento, pod warunkiem że sklep znajduje się na solidnym serwerze o dużej mocy obliczeniowej. Skuteczna optymalizacja może być potwierdzona specjalnym audytem. Na rynku znajduje się szereg profesjonalnych firm, które chętnie wykonują takie zadanie, sporządzając na koniec szczegółowy raport, zawierający najważniejsze informacje na temat optymalizacji danego serwisu www.

Wyodrębnienie kategorii i serii produktów

Oprócz prezentowania konkretnego produktu bądź marki, warto przygotować również podstrony kategorii. Zdarza się bowiem, że klienci poszukują artykułów konkretnej marki, jednak częściej chcą oni po prostu zapoznać się np. z ofertą deskorolek, a na początku poszukiwań nie mają jeszcze ukształtowanych żadnych preferencji.

Ważne jest, by mogli oni trafić na stronę sklepu niezależnie od tego, na jakim etapie poszukiwań aktualnie się znajdują. Co warto zauważyć, to że sklepy Magento pozwalają na sporządzanie szczegółowych statystyk, dotyczących ruchu na stronie i kliknięć użytkowników. Taka analiza będzie również wskazywać, jakie efekty przynoszą dotychczasowe starania w tym zakresie.

Pozycjonowanie – i co dalej?

Największe sukcesy można osiągnąć, jeżeli traktuje się biznes e-commerce całościowo. Każdy z elementów odgrywa w nim swoją rolę. Odpowiednio bogaty asortyment spowoduje, że klienci będą mieli w czym wybierać. Zbyt wąska lub – przeciwnie – zbyt szeroka oferta przynoszą zawsze negatywne skutki. Wysoka jakość obsługi klienta to, niezmiennie od wielu lat, kluczowa kwestia, prowadząca do wzrostu sprzedaży.

Zadowoleni klienci polecają bowiem usługi i produkty osobom z otoczenia. Jeszcze częściej jednak ludzie narzekają na te artykuły, na których się zawiedli. Należy więc dużo wysiłku włożyć w tworzenie standardów obsługi, wpływających na dobrą opinię o firmie.

Wiele możliwości mają w tym zakresie użytkownicy Magento. Moduły pozwalają bowiem m.in. na wysyłania SMS-ów do klientów czy organizowanie specjalnych promocji i wprowadzanie zniżek lub integrowania sklepu z systemem płatności elektronicznych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij