Stolarka nie tylko drewniana

Dawniej okna wykonywano z wykorzystaniem drewnianych ram. Okna stalowe weszły do użytku na początku XX wieku, a aluminiowe w okresie powojennym. Niestety, jako dobre przewodniki ciepła, metalowe okna pozwalają na ucieczkę ciepła z domu. Okna PCV zostały wprowadzone w latach 80-tych jako bardziej energooszczędny typ okna i do dziś pozostają najpopularniejszym materiałem okiennym.

Nowoczesne okno z PCV rozwijane jest już od ponad 40 lat. W tym czasie wiele wysiłku włożono w stworzenie czegoś, co nie tylko fantastycznie wygląda, ale także spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, wydajności i ochrony środowiska, których obecnie oczekują przepisy rządowe UE i Wielkiej Brytanii.

Postęp w technologii produkcji sprawia, że nowoczesne okna oferują lepsze parametry niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, Twoje nowe okna prawdopodobnie przebiją Twoje obecne pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości, efektywności energetycznej i trwałości.

Okna drewniane – ponadczasowy wybór

Okna drewniane oferują najniższą przewodność cieplną. To jedna z najważniejszych cech materiałów izolacyjnych. Im mniejsza wartość współczynnika λ (lambda), tym materiał słabiej przewodzi ciepło, a więc lepiej izoluje przed jego stratami.

Drewno jest materiałem o najwyższej wydajności energetycznej, ponieważ jest naturalnym izolatorem, który pochłania i zatrzymuje ciepło. Okna drewniane są uważane za najbardziej atrakcyjne, ale naturalne materiały wymagają więcej uwagi, aby zachować je jak najlepiej. Ponadto wyglądają elegancko i stylowo, ale też kosztują więcej.

Ramy drewniane mogą być wykonane zarówno z drewna miękkiego, jak i twardego. Drewno iglaste rośnie szybciej i jest liczniejsze, więc jest tańsze. Drewno liściaste rośnie wolniej i jest trwalsze, więc bywa droższe. Nowoczesne drewniane ramy są zaprojektowane tak, aby były mocniejsze, co oznacza, że ​​nie wypaczają się ani nie wyginają, a także mogą być zabezpieczone przed gniciem i grzybem.

Dodatkowe piękno drewna polega na tym, że może mieć bejcowane lub malowane wykończenie i jest to jedyny materiał, który można później przemalować na inny kolor, dzięki czemu personalizacja wyglądu domu staje się jeszcze łatwiejsza.

Na fintecnic.pl można znaleźć szeroki wybór okien drewnianych, np. model IV68 Retro czy okno drewniane w systemie skandynawskim. Wszystkie okna drewniane poddawane są starannej obróbce technologicznej według restrykcyjnych standardów europejskich, dzięki czemu że produkty Fintecnic to gwarancja najwyższej jakości.

Okna aluminiowe – smukłość i nowoczesny wygląd

Smukłe ramy okien aluminiowych wpuszczają najwięcej światła, dlatego stylowa obudowa jest idealna do nowoczesnych nieruchomości.

Okna aluminiowe znajdują zastosowanie w szkleniu strukturalnym i innych projektach budownictwa komercyjnego ze względu na swoją wytrzymałość. W budynkach mieszkalnych pozwala to na zastosowanie znacznie cieńszej ramy okiennej i większej powierzchni szkła, wpuszczając do pomieszczenia więcej światła.

Jako metal, aluminium jest naturalnym przewodnikiem ciepła, przepuszczając ciepło z łatwością. Okna aluminiowe posiadają przegrodę termiczną w ramach, która ogranicza straty ciepła. W ciągu ostatnich 10 lat technologia barier termicznych znacznie się poprawiła, a okna aluminiowe mogą teraz osiągać prawie takie same wysokie parametry energetyczne jak okna z PVC.

Okna aluminiowe są również wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do innych metali, aluminium nie koroduje, więc ramy okienne nie gniją, nie łuszczą się ani nie rdzewieją. Co więcej, malowane proszkowo wykończenie pozwala na wybór szerokiej gamy kolorów ramy – w tym kolorów niemetalicznych. Firma Fintecnic przygotowała duży wybór aluminiowej stolarki okiennej na swojej stronie – odwiedź fintecnic.pl i postaw na nowoczesny wygląd okien aluminiowych!

Moskitiery okienne – ochrona przed owadami i nie tylko

Moskitiery to praktyczne, jak i estetyczne osłony okien i drzwi wykonane z gęstej siatki, których rolą jest ochrona wnętrza budynku przed owadami.

Włókno węglowe, z którego produkowana jest siatka moskitiery, jest odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia, natomiast rama wykonana jest z ekstrudowanego aluminium jest bardzo odporna na zginanie, wytrzymała i z pewnością będzie służyć przez długie lata. Oprócz standardowych moskitier, takich jak moskitiera ramkowa czy rolowana, w asortymencie Fintecnic znaleźć można również moskitierę ANTI-SMOG, która bez wątpienia przyda się zimą, kiedy to powietrze staje się zanieczyszczone i stanowi mieszaninę spalin i dymu.

 

Siedem rodzajów moskitier dostępnych w ofercie Fintecnic pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania do potrzeb każdego Klienta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij