trawa-krajobrazowa

Ułożyłem trawnik w godzinę

Bez wątpienia każdy z nas ma pewne obowiązki domowe, których wypełniane przychodzi z wyjątkowym trudem i niechęcią. Możemy do nich zaliczyć takie czynności, jak prasowanie, gotowanie czy dbanie o trawnik. Wielu osobom właśnie rola ogrodnika sprawia najwięcej kłopotu – koszenie, podlewanie, nawożenie, wyrywanie chwastów to niekończąca się historia! Na szczęście istnieje doskonałe rozwiązanie, które przy braku nakładu pracy gwarantuje równie soczyście zielony trawnik – sztuczna trawa z rolki!

Układanie sztucznej trawy – łatwość instalacji

Montaż sztucznej trawy to niezwykle proste zadanie, jednak warto kierować się kilkoma krokami, aby montaż przebiegł szybko i bezproblemowo. Początkowym kryterium jest rodzaj podłoża – nieco inaczej układanie sztucznej trawy przebiega na miękkim, a inaczej na twardej powierzchni.

Jeśli układanie sztucznej trawy odbywa się na ziemi czy trawniku, należy zacząć od wyrównania powierzchni i usunięcia roślin z ukorzenieniem. Warto też usunąć górną warstwę ziemi (5-15cm) i nanieść 1-2cm powierzchni stabilizującej – piasku, żwiru czy ziemi. Następnie utwardzamy i wygładzamy nawierzchnię. Polecane jest również nałożenie geowłókniny, dzięki której nie dopuścimy do przerastania naturalnego trawnika na zewnątrz.

Układanie sztucznej trawy na twardym podłożu jest jeszcze łatwiejsze, gdyż wystarczy usunąć zanieczyszczenia z powierzchni i wypełniamy nierówności.

Kiedy podłoże jest gotowe, możemy zająć się układaniem sztucznej trawy. Rozkładamy trawę z rolki, lokując i docinając ją w taki sposób, aby elementy idealnie do siebie pasowały. Dystrybutor sztucznej trawy zaznacza, że kierunek włókien układanej sztucznej trawy powinien być jednakowy, aby jej odcień był wszędzie jednolity.

Do zamocowania trawy z rolki na balkonie czy tarasie można użyć taśmy dwustronnej czy kleju do wykładziny balkonowej lub położyć ją swobodnie, dociążając jedynie np. meblami ogrodowymi.

Pielęgnacja sztucznej trawy z rolki ogranicza się jedynie do usuwania z jej powierzchni zabrudzeń i śmieci. Dystrybutor sztucznej trawy poleca od czasu do czasu wyczyścić ją na mokro przy pomocy delikatnego środka czyszczącego.

Zalety sztucznej trawy z rolki

  • Szeroki zakres zastosowań – trawa z rolki do ogrodu, na balkon, na taras, na place zabaw, na boiska sportowe, trawa golfowa, trawa dekoracyjna
  • Łatwość w utrzymaniu – nie trzeba jej podlewać, kosić, nawozić, oszczędzamy wiele czasu na czynności pielęgnacyjne poświęcane naturalnemu trawnikowi
  • Trwałość i odporność – trawa z rolki jest odporna na czynniki atmosferyczne i mechaniczne, niezwykle wytrzymała dzięki najwyższej jakości materiałom użytym przy produkcji
  • Naturalny wygląd – miękkość i soczysta zieleń będą zachwycać nas przez cały rok!
  • Na miejsca trudno dostępne – trawa z rolki sprawdzi się tam, gdzie naturalna trawa nie ma szans – w miejscach wilgotnych, bardzo suchych, zacienionych, jak również na balkonach czy tarasach
  • Łatwa w montażu
  • Szeroki wybór – dystrybutor sztucznej trawy na stronie trawa-krajobrazowa.pl oferuje bogatą gamę modeli trawy z rolki, w której możemy dobrać jej parametry do naszych potrzeb: wysokość runa, gęstość, odcień czy miękkość
  • Łatwy montaż
  • Jednorazowy koszt – nie wymaga nakładów pieniężnych, po zakupie wystarczy tylko cieszyć się użytkowaniem!

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą trawy z rolki na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl i wyboru wariantu pasującego do Państwa potrzeb!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij