Budowanie własnej wartości i pewności siebie

Wiele obecnie mówi się o krzywdzących stereotypach o kobietach, niższych zarobkach, promowaniu wyglądu kobiet w mediach społecznościowych czy nurcie „body positivity”. Media chętnie poruszają tematykę emocjonalności kobiet, które mają naturalną potrzebę mówienia o uczuciach i ekspresyjnego ich wyrażania. Sytuacja wygląda całkowicie inaczej w przypadku mężczyzn. Dalej panuje stereotyp „toksycznej męskości”, w której to panowie powinni być silni i niezłomni, nie wolno im okazywać słabości ani dzielić się problemami z innymi. Czas zmienić podejście do psychologii mężczyzn.

Psychologia mężczyzn – budowanie własnej tożsamości

Oczekiwania względem mężczyzn płynące z otoczenia mogą być przytłaczające. Zarabianie na rodzinę, zachowanie atrakcyjnej sylwetki, znalezienie czasu na hobby i utrzymanie romantycznej relacji z żoną to ważne obowiązki, ale każdemu zdarza się wypalenie zawodowe bądź kryzys życiowy. Mężczyźni często jednak nie potrafią dopuścić do siebie tej myśli. Z kondycją psychiczną płci męskiej dzieje się coraz gorzej. Tłumione zmartwienia prowadzą do rozwoju skrywanej depresji, ucieczki w nałogi, apatii, pasywności oraz braku zaangażowania i radości z życia. Trzeba dać sobie pomóc – jeśli nie swojej kobiecie, to specjalistom, którzy pomogą w budowaniu własnej tożsamości.

„Nie będę o tym rozmawiać” – takie zdanie często można usłyszeć z ust mężczyzn, kiedy coś ich trapi. Niektórzy mężczyźni mają trudności z rozmowami z innymi, zwłaszcza mężczyznami, o swoich uczuciach, doświadczeniach i zmaganiach. Może pojawić się strach lub wahanie, że otwarcie się na drugiego człowieka będzie oznaczało ukazanie słabości. Inni mogą uznać dzielenie się swoimi uczuciami i „bycie emocjonalnym” jako coś, co robią tylko kobiety i dlatego nie rozmawiają. Jednak dzielenie się swoimi przemyśleniami i zmartwieniami nie jest zarezerwowane jedynie dla kobiet – to cecha ludzka i każdy potrzebuje się czasem „wygadać’.

Fundacja Republikańska na pomoc psychologii mężczyzn

Fundacja Republikańska powstała w 2009 z potrzeby serca. Tworzą ją eksperci, analitycy i miłośnicy psychologii, których łączą podobne wartości: wspólne dobro, bezinteresowne zaangażowanie w życie publiczne i gotowość na wyzwania. To osoby aktywne społecznie, które chcą mieć wpływ na funkcjonowanie naszego kraju i często łączą rolę polityka i rodzica, PR-owców i społecznika czy sąsiada i urzędnika. Cele przyświecające Fundacji Republikańskiej to troska o lepsze jutro, rozwój osobisty jako droga do szczęścia i otwarte mówienie o problemach państwa. Fundacja organizuje Kongresy Republikańskie, gdzie dyskutuje się o wyzwaniach na dekady w swobodnej atmosferze.

Portal Fundacji Republikańskiej powstał, aby zwrócić uwagę na problematykę psychologii mężczyzn. Mało mówi się o płci męskiej w zakresie budowania własnej tożsamości czy radzenia sobie z problemami – witryna jestespotrzebnychlopie.org ma być formą wskazówki na zbudowanie u Panów chęci i determinacji do rozwiązywania problemów. Można znaleźć na stronie liczne wykłady, które prezentują popartą naukowymi źródłami wiedzę na temat życia w związku i psychologii mężczyzn. Wykładowcy cechują się profesjonalizmem i autentycznością, bo często sami zetknęli się z poruszanymi na wykładach problemami. Na stronie Fundacji nie brakuje również merytorycznych felietonów z zabawnymi anegdotami, rzeczowych poradników czy inspirujących podcastów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij