Czysty kanał wentylacyjny

Oddychanie to bardzo ważna funkcja, ponieważ w ten sposób człowiek może żyć, dzięki wdychaniu czystego powietrza. Bez tlenu życie ludzi, byłoby niemożliwe, dlatego jego stały dostęp musi być doprowadzony, do pomieszczenia, w jakim się w danej chwili znajdujemy. Jeśli jesteśmy na powietrzu, to w żadnym wypadku nie możemy kontrolować jakości powietrza, ale znajdując się wewnątrz pomieszczenia, możemy zadbać o to, aby powietrze wewnątrz budynku było świeże i wolne od zanieczyszczeń.

Aby się tak stało, musimy postawić na nowoczesną wentylację, ponieważ tylko najnowocześniejsze produkty, są w stanie zapewnić nam większą jakość pracy. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze urządzenie wentylacyjne nie sprawdzi się, jeśli będzie zabrudzone. Poszczególne systemy wentylacyjne, muszą nam zapewnić wymianę powietrza, ale jeśli wentylator jest zabity kurzem i brudem, nie jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość powietrza do pomieszczenia. W efekcie nieprawidłowej pracy, powietrze znajdujące się w pomieszczeniu może być w dużym stopniu zanieczyszczone, a to z kolei wpływa na nasz stan zdrowia, jak i wywołuje bardzo nieprzyjemny zapach, który jest wyczuwalny w każdym pomieszczeniu, gdzie wentylacja nie działa na pełnych obrotach.

Czyszczenie wentylacji to konieczność

Jeśli więc nasza wentylacja nie sprawdza się, to musimy ją w odpowiedni sposób wyczyścić. Zanim jednak rozpoczniemy jakąkolwiek pracę, powinniśmy sami ocenić stan higieniczny naszej wentylacji. Podczas analizy należy skupić się na centrali wentylacyjnej oraz na poszczególnych kanałach.
Oczywiście tego typu prac nie przeprowadza się wzrokowo, tutaj należy skorzystać z najnowszej technologii i skorzystać z firmy, która pozwoli nam na wykorzystanie wizyjnych robotów. Takie małe maszyny umieszcza się bezpośrednio w szybie wentylacji i dzięki kamerom zamontowanym w takim robocie, możemy podglądnąć wszystkie zakamarki. Po ocenie, video zarejestrowanego w środku wentylacji, stwierdza się, czy wentylacja wymaga czyszczenia. Można powiedzieć, że są to prace inspekcyjne, gdzie można zrobić pomiar zawartości pyłu na powierzchni kanału czy też innych zanieczyszczeń, które znajdują się w samym powietrzu.

Jaka metoda czyszczenia?

W momencie, gdy specjalista stwierdza zły stan techniczny wentylacji, trzeba zastosować określoną metodę czyszczenia kanału. Możliwości konserwacji całej wentylacji jest kilka, jednak tylko czyszczenie na sucho pozwala w pełni pozbyć się brudu, który znajduje się na powierzchni. W ten sposób wszystko się odrywa od podłoża wentylacji, a co za tym idzie, całość jest usuwana w ciągu kilkunastu minut pracy.
Do czyszczenia na sucho wykorzystuje się specjalne szczotki, które wykorzystują ruch obrotowy, dzięki czemu są w stanie usunąć każde zanieczyszczenie. Zamiast szczotek można wykorzystać sprężone powietrze lub mały odkurzacz przemysłowy. Tylko od nas samych zależy na jaką metodę, ostatecznie się zdecydujemy. Niektóre wentylatory mogą wymagać czyszczenia chemicznego. Wtedy pozbywamy się nie tylko kurzu, ale możemy też zdezynfekować całą wentylację.

Uniwersalne rozwiązania

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać oba sposoby, ponieważ w ten sposób możemy być pewni, że wentylacja będzie całkowicie czysta.
Na pewno odczujemy zasadniczą różnicę, ponieważ wentylacja będzie w pełni sprawna, co pozwoli na dostarczenie więcej świeżego powietrza do każdego pomieszczenia w domu. Warto więc poświęcić chwilę i doprowadzić wentylatory w środku do stanu pełnej sprawności technicznej, ponieważ tylko wtedy otrzymamy właściwą jakość powietrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij