Dezaktywacja czy usunięcie konta na Facebooku

Dezaktywacja czy usunięcie konta na Facebooku?

Większość osób korzysta dziś z mediów społecznościowych. Wśród nich jednym z popularniejszych serwisów jest Facebook. Czasami jednak niektórzy decydują się na to, by wycofać się z tego rodzaju „wirtualnego życia”. Możliwe jest usunięcie konta na Facebooku lub jego dezaktywacja. Które rozwiązanie wybrać? Lepiej konto zlikwidować czy tymczasowo je zawiesić?

Jak usunąć konto na Facebooku?

Usuwanie konta na Facebooku to krok ostateczny. Należy być świadomym tego, że nie da się tej czynności cofnąć. Jeżeli zechcemy wrócić na FB, konieczne będzie założenie nowego konta, dodanie informacji o sobie, dołączenie zdjęć itp. Usunięcie jest trwałe i skuteczne. Opcja ta dostępna jest w dziale Pomocy, by przypadkowo nie zlikwidować swojego profilu. Usunięcie konta krok po kroku przedstawia artykuł inwazjapc.pl/jak-usunac-fb-czy-mozna-zawiesic-czasowo-konto-na-fb, czynność należy zacząć od uzupełnienia formularza. Przed skasowaniem FB można pobrać kopię swoich danych. Konto zostanie zawieszone na 14 dni. Jeśli w tym czasie rozmyślimy się, możemy ponownie zalogować się na stronę i proces usuwania, zostanie przerwany. Jeśli jednak nie powrócimy na stronę, wówczas konto zostanie usunięte. Trzeba być też świadomym tego, że likwidując Facebooka, nie będziemy mogli korzystać z Messengera, który jest dosyć popularnym komunikatorem wśród internautów.

Jak zdezaktywować konto na Facebooku?

Dezaktywacja konta to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą tymczasowo odpocząć od Facebooka. Decydując się na to, można ponownie wrócić do aktywnego korzystania z konta w dowolnym momencie. Mając zdezaktywowane konto, nie jest widoczna nasza oś czasu, profil nie wyświetla się też w wynikach wyszukiwania. Widoczne mogą być jednak inne informacje, np. wysłane wiadomości. Czasowe zawieszenie konta nie jest trudne. Na stronie Facebooka znajdują się wszelkie niezbędne informacje na ten temat. Wystarczy wejść w Ustawienia, wyszukać opcję „Twoje informacje na Facebooku”, a następnie wybrać „Dezaktywację i usunięcie”. 

Co ciekawe, dezaktywacja konta na Facebooku nie ogranicza możliwości związanych z korzystaniem z Messengera. Dalej można rozmawiać przez komunikator, widoczne jest też zdjęcie profilowe. 

W każdej chwili konto można ponownie aktywować. Wystarczy zalogować się na Facebooku, wpisać hasło. Jeśli nie pamiętamy go, wystarczy skorzystać z opcji przypomnienia lub ustanowienia nowego hasła. 

Usunięcie konta czy zawieszenie – co zrobić?

Chcąc jedynie odpocząć od mediów społecznościowych, lepiej skorzystać z dezaktywacji konta. Pozwoli to na zastanowienie, czy faktycznie nie chcemy już korzystać z Facebooka, ale i Messengera. To dobra opcja dla niezdecydowanych. Często po kilku dniach ludzie wracają jednak do korzystania z aplikacji. Jeśli jednak przez dłuższy czas będzie nam dobrze bez mediów społecznościowych, wówczas dezaktywację można zamienić w trwałe usunięcie konta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij