Software house

Internet w dzisiejszych czasach jest w stanie propagować, coraz lepsze rozwiązania. Oczywiście marketing internetowy, rozwija się na wiele różnych sposobów, ale najczęściej przy tego typu działaniach wykorzystuje się strony internetowe czy aplikacje sieciowe, które są najlepszym rozwiązaniem promocyjnym, dla danego biznesu. W marketingu sieciowym każdy ma swoje własne zadanie, dlatego tworzenie oprogramowania, to bardzo specyficzna praca i tym wszystkim zajmują się osoby działające jako software house. Bardzo niewielu ludzi spotyka się dzisiaj z fachowym terminem, ale tak określa się dzisiaj ludzi z branży, którzy nie tylko tworzą, ale i testują odpowiednie oprogramowanie, przeznaczone do marketingu sieciowego. Z tego typu platform korzystają najpopularniejsze sklepy internetowe.

Czy software house to agencja interaktywna?

Wiele osób nieorientujących się zbyt dobrze w branży marketingowej bardzo często myli pracowników software house z typową agencją interaktywną. W rzeczywistości obie wspomniane branże bardzo się od siebie różnią. W ten sposób software house jest w pewnym sensie odłamem utworzonym od agencji interaktywnych, ponieważ tego typu branże na samym początku, były ze sobą połączone.
Osoby zajmujące się działaniami w software house, zazwyczaj pracują nad bardzo skomplikowanymi projektami, które trwają dłuższy czas. Prace nad takimi aplikacjami czy też innymi narzędziami, są bardzo skomplikowane, a agencje interaktywne nie zajmują się dzisiaj zaawansowanymi aplikacjami, gdzie wykorzystuje się technologie webowe. Taka zasadnicza różnica sprawia, że software house, pracują dla poważnych firm i korporacji, które potrzebują aplikacji na wysokim poziomie. Zazwyczaj takie narzędzia służą potem poszczególnej firmie w analizie procesów biznesowych danego przedsiębiorstwa.

Skomplikowane zadania

W tym wypadku technologia tworzenia, jest o wiele bardziej zaawansowana, niż przy zwykłych stronach internetowych, dlatego osoby zajmujące się taką pracą, muszą mieć wiedzę i doświadczenie. Przy takich działaniach pracują tylko najlepsi informatycy oraz osoby, które odpowiadają za ostatnie szlify takiej aplikacji.
Software house nie zajmuje się tylko aplikacjami, ale i stronami internetowymi. W wielu przypadkach chodzi głównie o nadzór czy testowanie poszczególnych projektów. To wszystko musi być tworzone z głową, ponieważ firmy zajmujące się pracą w takim segmencie branżowym nalezą do tych najbardziej renomowanych i promowanych w sieci.

Specjaliści od wszystkiego

W dużej mierze osoby zajmujące się tak ważną pracą, pełnią również rolę doradców. Nie zajmują się tylko tworzeniem i testowaniem, ale nawet po zakończonej sprzedaży, nadal nadzorują aplikację, przesyłając na bieżąco swoje uwagi dotyczące danego oprogramowania.
Podczas takiej długofalowej analizy, powstają również uproszczone kody optymalizacyjne i inne poprawki, pozwalające na wyeliminowanie błędów, które nie zostały uchwycone podczas fazy testowej. Jest to więc bardzo odpowiedzialny zespół, który pomimo sprzedanego programu, nadal go aktywnie wspiera, dzięki czemu firma może liczyć na profesjonalne narzędzie, które będzie przydatne w każdej sytuacji. Tradycyjna agencja interaktywna, zazwyczaj nie zajmuje się w takim stopniu testowaniem własnego oprogramowania czy strony, ponieważ osoby pracujące w określonym dziale, nie mają na to zwyczajnie czasu. Wszystkie większe i ważniejsze projekty trafiają bezpośrednio do software house, ponieważ tam projekt może zostać spokojnie przeanalizowany i oddany po naprawieniu wszystkich znalezionych błędów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij