Jak dobrać szkło ochronne na telefon?

W codziennym zabieganiu bardzo często zdarza nam się zupełnie przypadkowo upuścić telefon. W takiej sytuacji, po krótkim locie telefon ląduje wyświetlaczem na ziemi. Bardzo często nawet niewielka wysokość, może być zabójcza dla wyświetlacza w telefonie.

Niestety w ten sposób, aby telefon znów funkcjonował, potrzebujemy nowego wyświetlacza, a to kosztuje. Lepiej więc zachować ostrożność i pomyśleć o dodatkowej ochronie, która pozwalałaby na lepszą wytrzymałość wyświetlacza. Telefon w dużym stopniu ułatwia nasze życie, dlatego też ochrona wyświetlacza to podstawa, ponieważ w innym przypadku możemy od razu szykować się na wymianę.

Ekrany podatniejsze na uszkodzenia

Dawne telefony nie miały takiego problemu i nawet upadek z dużej wysokości nie zakłócał w żaden sposób ich działania. Czasy się jednak zmieniły i współczesne wyświetlacze, są o wiele większe, a jednocześnie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.
Nawet jeśli szybka wyświetlacza nie pęknie podczas upadku, to zazwyczaj pojawią się nieestetyczne rysy, przez co sam wyświetlacz nie będzie już tak czytelny, jak podczas pierwszego zakupu.

Warto stawiać na szkło hybrydowe

W obecnych czasach telefony mają ochronę przed zniszczeniem. Takim najlepszym sposobem na ochronę wyświetlacza, jest dzisiaj szkło hybrydowe. Równie dobrze możemy wybrać folię ochronną, ale nigdy nie będzie to lepszy sposób ochrony niż tradycyjne szkło hartowane.

W niektórych przypadkach twórcy urządzeń decydują się na szkła hybrydowe. Jest to nic innego jak umiejętne połączenie folii ochronnej ze wzmacnianym szkłem hartowanym. Wytrzymałość takiej podwójnej ochrony jest w stanie zapewnić nam lepszą ochronę wyświetlacza, nawet w bardzo dużych telefonach.
Podwójny sposób ochrony w żaden sposób nie przekłada się negatywnie, na możliwość korzystania z telefonu. Wręcz przeciwnie sama grubość takiego szkła z folią nie przekracza 0,3 mm, przez co komfort użytkowania urządzenia nie jest w żaden sposób zakłócony czy utrudniony.

Szkło hybrydowe ma to do siebie, że nie łamie się ani nie tłucze. Takie rozwiązania są w stanie chronić droższe modele telefonów, już nie musimy obawiać się przypadkowego upadku, szkło hybrydowe na pewno spełni swoje zadanie.

Szkło hartowane może się naprężać

Warto zauważyć, że zwyczajne szkło hartowane nie ma żadnej elastyczności, przez co często dochodzi do różnych naprężeń zwłaszcza w rogach wyświetlacza i takie zabezpieczenie ochronne łatwiej pęka, a wraz z nim wyświetlacz telefonu. Technologia zastosowana w szkle hybrydowym sprawia, że elastyczność jest tutaj o wiele bardziej wyczuwalna, przez co szkło nie napręża się, a co za tym idzie, cechuje się o wiele dłuższą żywotnością niż w tradycyjnym rozwiązaniu.

Nie musimy więc od razu kupować nowego wyświetlacza, wreszcie możemy mieć odpowiednią ochronę, która pozwoli na pełne zabezpieczenie telefonu. Dzisiaj zarysowanie czy nawet upadek z niewielkiego stolika, może być zabójczy dla urządzenia, zwłaszcza jeśli wyświetlacz nie posiadał żadnej ochrony. Dlatego stosowanie szkła hybrydowego jest sprawdzonym zabezpieczeniem, dla każdego telefonu bez wyjątku.
Dzisiaj z tego typu rozwiązań bardzo chętnie korzystają firmy, ponieważ zabezpieczenie wyświetlacza, jest bardzo ważne, tylko w taki sposób można ochronić telefon, przed mechanicznym uszkodzeniem. Każdy upadek telefonu może doprowadzić, do jego uszkodzenia, dlatego dodatkowa ochrona wyświetlacza, przydaje się w każdej sytuacji. Dzisiaj trzeba stawiać na bardziej sprawdzone rozwiązania niż na dawne metody zabezpieczenia telefonu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij