Jak rozpoznać zainfekowany komputer

Niejednokrotnie się zdarzyło, że nasz komputer zaczął wydawać z siebie dziwne dźwięki, a praca na nim stawała się coraz bardziej uciążliwa. W wielu przypadkach podobne zjawisko oznaczało duże przeładowanie danych, ale co w momencie gdy, komputer ma zaledwie kilkadziesiąt gigabajtów zajętych, a mimo to tnie się na każdym kroku. Jak się okazuje zawieszenie komputera, może mieć bezpośredni związek z infekcją wirusa.

To bardzo prawdopodobne rozwiązanie, dlatego należy dokładnie sprawdzić cały system, na obecność szkodliwego oprogramowania, Czasem tak naprawdę, nawet antywirus, nie wykrywa zagrożenia, co oznacza, że ostatecznie mamy do czynienia z innym zagrożeniem.

Sprawdźmy komputer

Każdy zwis systemu niezależnie od okoliczności, może być przejawem działania niepożądanego pliku. W wielu sytuacjach warto zobaczyć wszystkie procesy systemowe, jakie są odpalone na danym komputerze. Jak się okazuje, bardzo często szkodliwe oprogramowanie instaluje swój własny proces, który w znaczącym stopniu doprowadza do obciążenia procesora, a co za tym idzie, sprzęt pracuje wtedy bardzo niestabilnie. Należy mieć świadomość, że mimo wszystko, bardzo trudno jest usunąć niepożądany proces, zwłaszcza jeśli szkodliwe oprogramowanie, blokuje nam bezpośredni dostęp do rejestru. Istnieje wiele podobnych zagrożeń, które najpierw infekują system, a dopiero potem zaczynają w nim wyrządzać, nieodwracalne szkody. W wielu przypadkach komputer objęty działaniem takiego wirusa jest skazany na szybki format dysku. Należy wiedzieć, że aplikacja blokująca rejestr, działa również w trybie awaryjnym, uniemożliwiając nam odwrócenie zmian, jakie zaszły w systemie. Co więcej, wirus bardzo często usuwa harmonogram zadań, a wraz z nim poprzednie zapisane kopie przywrócenia systemu. W ten sposób wirus odcina nam przede wszystkim, możliwość powrotu do stanu przed infekcją.

Specjalista pomoże

Jeśli mamy do czynienia z naprawdę złośliwym kodem, a nie mamy wiedzy i umiejętności, aby poradzić sobie z takim zagrożeniem, to powinniśmy zgłosić się do pogotowia komputerowego. Tylko prawdziwy fachowiec, będzie w stanie odzyskać nasz komputer, co jest bardzo istotne. Na pewno tego typu wyjście, jest w tym wypadku najrozsądniejsze, ponieważ sami możemy narobić jeszcze większych szkód w systemie. Nie warto eksperymentować, lepiej postawić na prawdziwego fachowca, który ma obeznanie w tego typu sprawach. Złośliwe wirusy, procesy, wpisy rejestru, to wszystko można usunąć, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Zwykła osoba zajmująca się na co dzień rozrywką lub pracą na komputerze, na pewno nie ma takich możliwości i dlatego pogotowie komputerowe, jest naprawdę najlepszym sposobem na rozwiązanie kłopotu w ciągu godziny.

Komputer nie zawsze da się uratować

Oczywiście w niektórych przypadkach, infekcja systemu okazuje się naprawdę poważna, że nawet specjalista nie jest w stanie wykonać żadnej operacji naprawczej. W takich przypadkach należy mieć świadomość, że tylko re instalacja Windowsa, jest w stanie naprawić problem. W innym rozwiązaniu możemy jeszcze wymienić dysk twardy, co całkowicie wymaże problem blokady komputera, czy rozwiąże inne mniejsze problemy. Specjaliści na pewno poświęcą trochę czasu i spróbują rozwiązać kłopot, ale nikt nie daje gwarancji, że uda im się znaleźć przyczynę problemu. Czasem komputer może spędzić nieco więcej czasu w serwisie naprawczym, ale zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że pewne dane znajdujące się na dysku, mogą zostać utracone.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij