Jak skutecznie działać w social mediach?

Czy można dobrze funkcjonować w social mediach?. W dzisiejszych czasach, właściwie każdy ma swoje miejsce w social mediach.

Działamy tam prywatnie, oraz bardzo często w imieniu swojej własnej firmy, bądź marki, dla której pracujemy. Dodawanie postów, zdjęć, dołączanie do wydarzeń – to wszystko przychodzi nam z naturalną prostotą.

Social media

W przypadku prywatnego konta, jest to dobre, ponieważ nasze działania śledzą zazwyczaj tylko nasi najbliżsi. Co jednak w przypadku firmy, czy produktu, kiedy musimy dotrzeć do większego grona odbiorców i zrobić na nich jak najlepsze wrażenie? Najważniejszy jest plan!
Każde działanie reklamowe, a takim możemy też nazwać obecność w social mediach, powinno być z góry zaplanowane. Jeżeli chcemy zbudować silne grono odbiorców, które aktywnie udziela się na naszych profilach, powinniśmy zaplanować to w jaki sposób będziemy się z nimi porozumiewać.

Dobry plan

Pierwsze, co musimy założyć w naszym planie, to liczba postów, które będziemy dodawać. Nikt z nas nie lubi spamu w sieci. Nawet w przypadku naszej ulubionej marki, jeśli będzie ona dodawać zbyt dużo postów, stracimy nimi zainteresowanie. Każdy portal społecznościowy udostępnia nam statystyki dotyczące zasięgu postów, są one świetnym przedmiotem do dokładniejszej analizy – dowiemy się z nich w jakich godzinach mamy największą liczbę odbiorców. Warto się tym zasugerować i planować właśnie w tamtym czasie dodawanie informacji. Dzięki temu, dostaniemy najwięcej uwagi, a na tym nam przecież zależy.

Pisanie postów

Druga sprawa to sposób pisania postów. Aby przekaz był spójny, musimy na samym początku ustalić w jaki sposób zwracamy się do odbiorców. Możemy ich traktować na wiele sposobów, jak podopiecznych, przyjaciół, czy po prostu klientów. Zwroty jakich użyjemy, mają naprawdę duży wpływ na odbiór wiadomości, dlatego też warto by były one spójne z całością i jak najlepiej oddawały charakter firmy, czy produktu.Mając chociaż wstępnie ustalony plan, łatwiej jest z pewnością prowadzić social media w sposób systematyczny i zrównoważony. Tylko systematyczność pozwoli nam osiągnąć zadowalające grono odbiorców. Produkt w social mediach, czyli my? Prowadzenie social mediach dla marki, czy konkretnego produktu już omówiliśmy, ale co w sytuacji, kiedy to nasza osoba jest marką? Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj w przypadku blogerów czy influencerów. Jak w takim przypadku prowadzić swoje profile, kiedy są one po części prywatne, a po części zawodowe?
Właściwie zasady są takie same, jak w przypadku profili firmowych, jednak nie możemy zatracić w tym wszystkim naturalności, oraz emocji, które każdy człowiek ma i które warto przekazać. Prócz postów codziennych, które zaplanujemy i które będą powiązane z działalnością danej osoby, z pewnością z dobrym odbiorem znajdą się też posty 'okazjonalne’. Każdy z nas ma coś do powiedzenia odnośnie wydarzeń z kraju czy świata, warto się z tym podzielić, takimi zabiegami możemy zbudować sympatię i więź z odbiorcą. Należy jednak w tym przypadku pamiętać o pewnych granicach! Wszyscy mamy swoje poglądy i powinniśmy szanować poglądy i wartości innych osób, szczególnie jeśli wypowiadamy się publicznie – nawet jeśli jest to za pośrednictwem internetu. Social media, to jeden z lepszych sposobów na budowanie dobrego wizerunku. Powyższe rady, to właściwie rady dla początkujących, o których nigdy nie należy zapominać. Śledząc statystyki i podchodząc z kreatywnością do każdego posta z pewnością osiągniesz zamierzony sukces.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij