Powszechna komputeryzacja

Dzisiaj nauczeni pewnymi doświadczeniami, jesteśmy w stanie zauważyć, jak bardzo zmienił się nasz świat, który nas otacza. Oczywiście wiele tych zmian, nastąpiło na przełomie pewnego czasu, ale mimo wszystko trzeba wiedzieć, że postęp to przede wszystkim nieuchronny progres, który pozwala nam przede wszystkim zobaczyć wiele zmian, które nie byłyby możliwe do osiągnięcia, gdyby nie powszechna komputeryzacja.

Oczywiście wspomniany przełom nastąpił w fabrykach i innych firmach, gdzie zaczęto zauważać, że komputeryzacja danego odcinka, pozwala na lepszą pracę, a przede wszystkim efektywniejsze zarządzenie. Z czasem komputery stały się ogólnym znakiem rozpoznawczym każdej firmy, a gdy już odniosły sukces w świecie, pojawiły się także normalnych domach, gdzie codziennie z różnego rodzaju urządzeń, czy to w formie stacjonarnej, czy też przenośnej korzysta miliony ludzi, a liczba ta z każdym dniem jest coraz większa.

Nowy początek

Nasze życie w praktyce zaczęło się opierać w dużej mierze na komputerach i ich właściwym wykorzystaniu. Z czasem komputery operacyjne zaczęto łączyć w kilkanaście sieci, tworząc w ten sposób jeden system, którego dzięki istnieje możliwość zarządzania, całą firmą. Komputery z roku na rok stały się również szybszymi jednostkami, które poprawiły swoje zdolności obliczeniowe. Dzięki tak gwałtownym zmianom zaczęto jeszcze bardziej poszerzać pracę związaną z komputerami, do chwili, w której znajdujemy się teraz, gdzie życie bez komputera, jest wyraźnie utrudnione. Dzisiaj banki, szpitale, urzędy oraz wiele innych miejsc, korzysta z powszechnej informatyzacji i bez tego, gdyby nagle coś poszło nie tak, cały ten system, mógłby się zawalić jak domek z kart. Na szczęście ogólne awarie nie są takie straszne, ponieważ zawsze istnieją, tak zwane serwery zapasowe, których stan jest cały sprawdzany przez specjalistów od branży IT.

Ambitne rozwiązania

Istotnie świat się zmienił, ale otworzyły się nowe możliwości, jak i zagrożenia, które trzeba rozumieć. Im większa komputeryzacja codziennych zajęć, tym większa szansa, na tak ze strony hakerów, którzy potrafią włamać się praktycznie wszędzie, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, nie zawsze w dobrych celach. W niektórych wypadkach znajdują się podobne osoby, które w ten sposób testują szczególność całego oprogramowania i ich uwagi, mogą mieć kluczowe znaczenie, dla wagi bezpieczeństwa całego systemu.

Zagrożenie jeszcze nie nadeszło

Dzisiaj, nie należy się w żaden sposób bać, tych wszystkich zachodzących procesów, skoro mają one na celu poprawę naszego bezpieczeństwa. Oczywiście chodzi tu też o znaczne ułatwienie życia, przez co komputery zaczęły wykonywać tę samą pracę, którą wcześniej wykonywali ludzie. Zatrudnienie maszyny okazało się bardziej opłacalne i tego typu tendencje, stają się dzisiaj normą. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, gdzie zaprowadzi nas ten informatyczny świat 21 wieku. Jedyne czego możemy być pewni, to, że kiedyś komputer, który dzisiaj pomaga nam, w tak wielu pracach w końcu przerośnie samego twórcę, a wtedy nastąpi niebezpieczna chwila dla całej ludzkości. Na razie nie ma co się nad tym zastanawiać, ponieważ tego typu czarne scenariusze nie wchodzą w grę. Dzisiaj człowiek może, naprawdę wiele skorzystać korzystając z komputerów, ale mimo wszystko, należy cały czas uważać na to, aby wytwór z rąk człowieka, nie stał się przyczyną jego ostatecznego upadku. To tak naprawdę tylko analiza tego, co dają dzisiaj komputery, ale nigdy nie wiadomo, jaki przełom osiągnie człowiek w ciągu najbliższych pięciu lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij