Wymiana sprzętu w firmie – jak to zrobić?

Wymiana sprzętu w firmie – jak to zrobić?

Świat cały czas rozwija się pod kątem technologicznym. Zakupione kilka lat wcześniej komputery i laptopy bardzo szybko stają się niewystarczające do rosnących wymagań pracy. W pewnym momencie przychodzi czas na wymianę starego sprzętu IT w firmie. Jak prawidłowo rozpoznać ten moment i co można zrobić ze starym sprzętem? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kiedy jest najlepszy moment na wymianę sprzętu IT w firmie?

Wymiana komputerów w firmie w pewnym momencie jest nieunikniona. Warto sobie jednak zadać pytanie – w jaki sposób dobrze rozpoznać ten moment? Na pewno myśl o wymianie sprzętu powinna pojawić się w naszej głowie w momencie, kiedy pracownicy zaczynają informować o zbyt wolno działających urządzeniach. Czasem problem ten można rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania. Bardzo często jednak nie obędzie się bez wymiany urządzeń na nowe.

Zbyt wolne działanie komputera ma bezpośrednie przełożenie na jakość oraz szybkość wykonywanych na nim zadań. Może to być m.in. powolne łączenie się z Internetem lub innymi urządzeniami. Problemy mogą przybierać również postać wolnego pobierania plików. To wszystko wpływa na ogólne spowolnienie procesów biznesowych, co przekłada się na wydajność działania całej firmy i straty finansowe.

Jak już zdążyliśmy zauważyć w tym artykule – technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. W zależności od branży, każdego roku powstają nowe programy ułatwiające pracę. Ich rosnące z każdą wersją wymagania mogą wymuszać zmianę sprzętu na nowy. Jeżeli więc w Twojej firmie istnieje duże zapotrzebowanie na wprowadzenie nowych narzędzi do pracy, jest to znakomity powód, aby wymienić urządzenia IT na nowe. W jaki sposób to zrobić?

Wymiana urządzeń elektroniczny w firmie – co zrobić ze starym sprzętem?

Stary sprzęt, który pozostał po zakupie nowych urządzeń, może być problematyczny. Powstaje wtedy pytanie – co z nim zrobić? Przechowywanie go w firmowych magazynach nie jest opłacalnym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że zajmuje cenne miejsce, które można spożytkować w inny sposób, a po drugie z każdym rokiem coraz bardziej traci na wartości. Co więc z tym fantem zrobić?

Jednym z rozwiązań może być odkup sprzętu przez wyspecjalizowany skup. Taki proces opiera się na kilku prostych krokach. W pierwszej kolejności taka firma dokonuje wstępnej wyceny oferowane sprzętu. Następnie przeprowadza ona audyt techniczny oraz wizualny, który pozwala ocenić realną cenę rynkową. Jeżeli firma przystaje na zaproponowane warunki, jest zawierana transakcja sprzedaży. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest odkup pracowniczy. W jego przypadku firma może odsprzedać działający, ale niespełniający już oczekiwań w pracy sprzęt swoim własnym pracownikom. Istnieje możliwość skorzystania z usług firmy, która będzie pośredniczyła w tym procesie. Zarówno w przypadku odkupu pracowniczego, jak i sprzedaży urządzeń do skupu, przeprowadzany jest potwierdzony specjalnym protokołem proces usuwania danych wrażliwych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij