Tablet, czy laptop – co wybrać, kiedy dużo podróżujesz?

Osoby, które dużo podróżują także potrzebują sprzętu elektronicznego. Smartphone jest zawsze obecny i można z niego naprawdę dużo zrobić, jednak nie może z powodzeniem zastąpić laptopa. Problem natomiast polega na tym, że laptop też ma przecież dużo wad. Standardowy jest za ciężki i za duży.

Branie osobnej torby na laptopa jest całkowicie bezcelowe i nie mieści się w zapotrzebowaniu zwykłego człowieka. Sprzęt przenośny ma być maksymalnie mobilny, co oznacza, że powinien być dostosowany do przenoszenia go bez potrzeby zakupu specjalnej torby na niego. Istnieją oczywiście laptopy, które zostały stworzone właśnie z taką myślą. Są także osoby, które w takiej sytuacji wybiorą tablet.

Przenośny laptop

Laptop przystosowany do podróży może być świetnym pomysłem. Dzisiaj produkowane są laptopy, które ciągle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, jednocześnie nie są ani za duże, ani za małe.

10 cali chociaż jest popularne, to jednak często może być zbyt małe. By naprawdę mówić o komfortowym podróżnym laptopie, należy wziąć pod uwagę egzemplarze mające od 11 do 13 cali.

To najbardziej optymalne urządzenia. Coraz częściej zdarza się, że urządzenia te mają dobrą specyfikację pozwalającą spokojnie wykonywać prace biurowe, jak i grać w mało wymagające gry, oglądać filmy czy nawet montować pliki.

Dla wielu może być to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że trzeba na taki laptop wydać więcej pieniędzy. Tańsze modele będą miały tak niską specyfikację, że po kilku miesiącach użytkowania, dalsze korzystanie będzie po prostu koszmarem.

Tablet

Tablety stają się coraz mocniejsze. Jeszcze kilka lat temu, kiedy dopiero pojawiały się na rynku można było nie wierzyć w ich moc, jednak dzisiaj należy z całą stanowczością powiedzieć, że sytuacja jest diametralnie różna. Przede wszystkim warto odnotować, że istnieję tablety, które reklamowane są jako zamienniki komputerów. Sam fakt, że producenci nastawiają tak klientów, mówi dużo.

Inną sprawą jest to, że tablety te naprawdę mogą zastąpić komputer. Posiadając wiec taki tablet warto dokupić do niego klawiaturę. Nie jest to duży wydatek, a może naprawdę podnieść komfort korzystania z tabletu. Mocniejsze modele będą więc idealne do podróży. Niektórych jednak może denerwować system operacyjny zbudowany typowo pod urządzenie mobilne. Jeżeli ktoś chce korzystać z tabletu jak ze zwykłego komputer, będzie musiał się do tego przyzwyczaić.

Laptopy 2 w 1

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się laptopy 2 w 1. Są to laptopy z odłączanym ekranem, który służy wtedy jako tablet. Bywa to bardzo dobrym rozwiązaniem, które potrafi połączyć najlepsze cechy dwóch wcześniej omawianych urządzeń. Jest jednak pewien dosyć istotny minus. Laptop 2 w 1 nie może być tani. Na taki sprzęt trzeba jednak wydać więcej pieniędzy.

Kupowanie tańszego modelu to pozbawiania się możliwości komfortowej pracy oraz robienia czegokolwiek różnego od podstawowych operacji. Nawet obejrzenie filmu czasami może być ciężkie.

Warto o tym pamiętać, kiedy będzie się wybierało sprzęt, bo naprawdę można wydać pieniądze, czego będzie się żałować, a zamiast tego można by było poczekać, dołożyć jeszcze paręset złotych i mieć naprawdę dobry sprzęt.

Porównując te trzy wyjścia, nie można dojść do jednoznacznego wniosku co jest najlepszym rozwiązaniem. Laptopy są najbardziej wszechstronne i dają największą możliwość pracy. Czasami mogą być jednak nieporęczne. Tutaj bije je na głowę tablet, który jest maksymalnie poręczny.

Dzięki swojej budowie można na nim nawet czytać książki, co w przypadku laptopów także jest możliwe, jednak jest o wiele mniej komfortowe. Minusem jest jednak system operacyjny, który wielu może odstraszać.

Laptop 2 w 1 jest natomiast połączeniem najlepszych cech laptopa i tabletu, lecz niestety często może zawodzić, o ile się nie kupi naprawdę dobrego.

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej modeli. Na chwilę obecną w podróży wygrywa ciągle laptop, jednak wraz z rozwojem, jego pozycja jest zagrożona. Tak czy inaczej- wszystko zależy od firmy, a często także od modelu. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij