Telefon dla seniora- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Telefon dla seniora- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Telefon dla seniora zdecydowanie różni się od zwykłego telefonu komórkowego. Powinien on posiadać wiele funkcji, które w zwykłym telefonie nie są dostępne. Dla starszej osoby użytkowanie smartfona może się okazać niezwykle skomplikowane, gdyż może być niewygodny oraz ciężko będzie takiej osobie chociażby rozczytać treść wiadomości czy też zobaczyć, kto do niej dzwoni.

Wynika to z tego, że wiele starszych osób ma problemy ze wzrokiem i używanie smartfona może stać się kłopotliwe. Dlatego bardzo ważne jest, aby telefon posiadał w sobie funkcje, które zdecydowanie ułatwią jego użytkowanie dla seniora oraz korzystanie z niego będzie bardziej komfortowe niż w przypadku zwykłego telefonu.

Jakie funkcje powinien mieć telefon dla seniora?

Taki telefon powinien przede wszystkim posiadać bardzo przejrzysty i nieskomplikowany interfejs. Ma być prosty w obsłudze i nie sprawiać problemów przy wyborze chociażby osoby, do której starsza osoba chce zadzwonić.  Na ekranie mają przede wszystkim się znajdować tylko i wyłącznie niezbędne elementy do korzystania z telefonu.

Proste menu jest wystarczające, dla seniora nie ma znaczenia bogata grafika czy też różnego rodzaju aplikacje. W menu najlepiej jak się znajdują tylko i wyłącznie najprostsze i najbardziej przydatne opcje. Dla seniora bardzo ważne jest, aby wyświetlacz był czytelny oraz aby wszystko było dobrze widoczne i łatwe w użytkowaniu.
 
Jakie funkcje powinien mieć telefon dla seniora?

Telefon dla seniora powinien posiadać przede wszystkim duże przyciski. Jest to bardzo ważna i niezwykle przydatna funkcja, gdyż biorąc pod uwagę słabszy wzrok u starszej osoby, wielkość przycisków ma znaczenie. Powinny one być również podświetlane, tak aby było łatwo odczytać, co się na nich znajduje.

Jest to istotne i bardzo pomocne dla seniora, na przykład przy pisaniu wiadomości albo wybieraniu połączenia. Według badań najbardziej przyjaznym kolorem dla oczu jest kolor pomarańczowy oraz zielony. Taki też powinien być wykorzystany w telefonie dla seniora. Klawiatura powinna być wykonana w taki sposób, aby była wygodna i funkcjonalna dla starszej osoby.

Co jeszcze powinno się znaleźć w telefonie dla seniora?

Dobrze jest, gdy taki telefon posiada funkcję łatwego zapisywania i wybierania numerów. Wystarczy przyporządkować dany numer do któregoś z przycisków. Chcąc zadzwonić do tej osoby, wystarczy wybrać przypisany do niej przycisk i automatycznie zostajemy połączeni z tą osobą.

To znacznie ułatwia wykonywanie telefonów.  Dla starszej osoby nie bez znaczenia jest również wytrzymałość baterii. Zazwyczaj seniorom ciężko jest pamiętać, aby ładować komórkę, co jeden lub dwa dni. Najlepiej jest, gdy telefon jest w stanie wytrzymać bez ładowania aż kilka dni. To bardzo duże ułatwienie i wygoda. Nie trzeba wówczas pamiętać o codziennym ładowaniu.  

Co jeszcze powinno się znaleźć w telefonie dla seniora?

Telefon dla seniora powinien posiadać również dobry głośnik, tak aby senior bez największego problemu słyszał swojego rozmówcę. Starsze osoby mają bardzo często problemy ze słuchem, więc ta funkcja zdaje się być bardzo przydatna i wręcz niezbędna.  Dobrym rozwiązaniem jest również funkcja głośnomówiąca. Czym jeszcze powinien się charakteryzować taki telefon?

Na pewno wytrzymałą obudową. W razie, gdy wyślizgnie się z dłoni i spadnie, nie spowoduje to zepsucie się urządzenia. Dlatego tak ważne jest, aby miał wstawki stalowe lub też aluminiowe, aby w razie upadku uchronić przed ewentualnym rozbiciem. Świetnym rozwiązaniem jest również możliwość blokady telefonu jednym przyciskiem.

Dodatkowe funkcje w telefonie

-Klawisz SOS – bardzo przydatna funkcja, dzięki której jest możliwość szybkiego poinformowania ważnych osób, o tym, że coś się dzieje za pomocą wysłania wiadomości tekstowej.
-Latarka
-Aparat
Dodatkowe funkcje w telefonie
-Lampka, która powiadamia o połączeniu – w momencie, gdy posiadacz/ka telefonu nie usłyszy nadchodzącego połączenia, lampa to zasygnalizuje. Tak samo się dzieje w przypadku nieodebranego połączenia czy wiadomości tekstowej.
-Radio
-Podstawka do ładowania- bardzo ułatwia ładowanie telefonu, gdyż nie trzeba podłączać urządzenia do ładowarki, a następnie do gniazdka, wystarczy jedynie postawić telefon na podstawkę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij