Zalety przydomowego garażu

Zalety przydomowego garażu

Wybudowane przy domu garaże betonowe czy też blaszane lub drewniane to wygoda i brak konieczności martwienia się o wiele rzeczy. Zastanawiasz się, czy wybudować garaż czy dalej stawiać samochód na zewnątrz lub na pobliskim parkingu? Oto powody, by wybrać to pierwsze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BetBlok System. Zobacz artykuł https://betblok.pl/garaze-betonowe-modulowe.php

Garaż przy domu – samochód zawsze w pogotowiu

Zaparkowany tuż przy domu samochód jest zawsze pod ręką w przypadku sytuacji, kiedy potrzebny jest nagle. Wyobraźmy sobie, że potrzeba pojechać naprawdę pilnie z dzieckiem do szpitala albo do seniora w rodzinie, który dzwoni, że ma jakieś kłopoty. Albo po prostu czegoś zapomnimy tuż przed zamknięciem sklepu lub chcemy zapakować do samochodu ciężkie bagaże. W nagłych sytuacjach przydomowy garaż betonowy czy inny ma tę przewagę nad parkowaniem na zewnątrz, że w lecie auto nie jest nagrzane w słońcu, zimą natomiast nie trzeba go odśnieżać. Jeśli ściany stanowią bloczki betonowe wraz z termoizolacją, nawet skrobanie szyb jest zbędne.

Garaż przydomowy to ochrona przed kradzieżą samochodu

Nic nie jest w stanie zapobiec zdarzeniom losowym w stu procentach. Na pewno jednak trzymanie auta w garażu sprawia, że jego kradzież jest znacznie trudniejsza, co zniechęca potencjalnych złodziei. Garaże betonowe z solidną bramą nie pozwalają włamać się całkowicie bezgłośnie – zwłaszcza, jeśli wyposaży się je też w alarm. Jest więc większa szansa, że pod naszą nieobecność interweniują zaalarmowani sąsiedzi. Dodatkowo też bloczki betonowe są odporne na przypadkowe zaprószenie ognia z zewnątrz, pod wpływem np. rzuconego niedopałka, a więc ochrona przed utratą samochodu jest, można powiedzieć, podwójna. Takie rozwiązanie nie ma porównania pod względem bezpieczeństwa z trzymaniem pojazdu na ulicy lub na naziemnym, otwartym parkingu dalej od domu.

Miejsce na przechowywanie przy domu

Garaż jest najprostszym możliwym sposobem na przechowywanie narzędzi. Nie trzeba budować specjalnej szopy ani specjalnie adaptować pomieszczenia w piwnicy. Warto więc uwzględnić wymiary odpowiednio większe niż na same auto, aby pomieścić też elektronarzędzia, kosiarkę do trawy, zestawy młotków i śrubokrętów itp. Garaż betonowy zapobiegnie ich rdzewieniu i od wilgoci oraz działaniu skrajnych temperatur. Będzie też łatwiej znaleźć wszystkie drobne narzędzia i akcesoria, gdyż ograniczona przestrzeń wymusza ich staranne poukładanie. Garaż zastąpi też piwnicę gospodarczą, mieszcząc zimowe przetwory i rzeczy, których używa się rzadko i na które zwykle nie ma dobrego miejsca w domu, jak walizki, sprzęt na narty itp.

Garaż jako „męska jaskinia”

Duży betonowy garaż pozwoli wręcz urządzić w nim coś na kształt dodatkowego pokoju. To całkiem normalne, że w domu każdy chciałby mieć kawałek przestrzeni tylko dla siebie, w którym może pobyć sam lub tylko w gronie znajomych. Duży garaż betonowy, który będzie więcej niż tylko wiatą na samochód, z powodzeniem stanie się „męską jaskinią”. Miejscem, gdzie można zająć się majsterkowaniem nie tylko przy ucie, a nawet przy odpowiednich możliwościach obejrzeć mecz czy samemu zagrać w piłkarzyki stołowe. Połączony przejściem z domem i ogrzewany garaż będzie spełniał taką rolę przez cały rok, zapewniając azyl i miejsce na uprawianie hobby.

Garaż przyścienny pozwoli dobudować pomieszczenie na górze

Jeszcze więcej możliwości niż wolnostojący daje garaż przyścienny – nie samo zadaszenie, ale taki, którego ściany to bloczki betonowe lub cegły. Nad taką przestrzenią wykorzystać można również górę. Dobudowane pomieszczenie może posłużyć za miejsce do przechowywania rzeczy lub tez stać się w pełni funkcjonalnym pokojem – własną sypialnią dla nastolatka, pokojem gościnnym, domowym biurem czy osobnym pokojem telewizyjnym. Garaże betonowe w zabudowie łatwo połączyć z domem w miejscu, gdzie i tak planowane było wyjście na balkon. Można też dobudować osobne schodki na górę, to wystarczy do pokoju gościnnego, pracowni, a nawet miniaturowej samodzielnej kawalerki. Przy braku funduszy na taką dobudówkę albo gdy nie jest ona potrzebna – przyścienne garaże betonowe pozwalają zaaranżować do góry rozległy taras.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij