Internet na wsi – dlaczego nie działa

Internet na wsi – dlaczego nie działa?

Internet stał się integralną częścią naszego życia. Wielu osobom trudno wyobrazić sobie brak dostępu do sieci. Przecież to rozrywka, ale i niejednokrotnie też praca. Choć są jeszcze miejsca, gdzie mieszkańcy mają bardzo duży problem z dostępem do internetu. Jednak obecnie można znaleźć wiele firm, które oferują internet nawet na terenach wiejskich i mają świetne opinie. Koba to dystrybutor nie tylko internetu, w ofercie jest też telewizja i telefon.

Wieś to nie bezludna wyspa

Jeszcze kilkanaście lat temu, mieszkańcy wsi mieli problem, ażeby ich telefon miał zasięg. Często, aby porozmawiać przez telefon trzeba było wychodzić na dwór. Obecnie sytuacja się znacznie zmieniła, ale wciąż wielu mieszkańców terenów wiejskich ma problem, choć teraz z internetem. Bardzo często internet na wsi nie działa również ze względu na słaby zasięg, bądź ciągle się zacina, co także stanowi duże utrudnienie. Zatem już przed zakupem internetu, warto sprawdzić zasięg na stronie operatora, czy obejmuje miejsce, w którym mieszkamy. Na problem z zasięgiem wpływa również teren, na którym się znajdujemy, czy też otoczenie. Jeżeli blisko naszego domu znajdują się góry, bądź też niziny nie mamy co liczyć na świetny zasięg, choć teoretycznie LTE jest niemal w całej Polsce. Również mieszkańcy wsi położonych blisko lasu mogą mieć bardzo duży problem z internetem. Warto pamiętać, że zasięg to nie tylko siła sygnału, ale w dużej mierze jego jakość. Dlatego wiele osób, które zakupiło internet ma problem, bo zwróciło tylko uwagę na siłę, zapominając, że jakość, z powodu specyficznego ukształtowania będzie słaba. Oczywiście warto sprawdzić, czy zakup anteny kierunkowej, choć po części nie rozwiąże tego problemu. Tutaj trzeba sprawdzić na jakiej częstotliwości modem będzie komunikował się ze stacją BTS. Zazwyczaj na bardzo zalesionych terenach sprawdza się 900Mhz. Aby móc zamontować antenę kierunkową potrzebne jest kolejne gniazdko oraz konektor do połączenia anteny zewnętrznej. Oczywiście należy ją umieścić jak najwyżej i wycelować w stronę stacji BTS.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą KOBA- najlepszy internet na podlasiu!

Nadajnik – czy liczy się odległość?

Na szybkość internetu wpływa także odległość od nadajnika. Jeżeli znajduje się on daleko od naszego miejsca zamieszkania, to znowu nie można oczekiwać śmigającego internetu. Choć warto wiedzieć, że nawet, jeżeli mieszkamy blisko nadajnika, to sygnał może być także zakłócany. Na jego drodze mogą stać zarówno drzewa, czy też linie wysokiego napięcia, co także bardzo zmniejsza szybkość internetu. Koniecznie trzeba sprawdzić, w jakiej odległości od miejsca naszego zamieszkania znajduje się nadajnik. Wystarczy wejść na stronę btsearch.pl. Zatem przy wyborze warto sprawdzić, jaki operator będzie miał dla nas najlepszą ofertę i gdzie znajduje się nadajnik. Ciekawą propozycję ma firma Koba, opinie o niej są bardzo pochlebne. Szczególnie chwalona jest za świetny zasięg. Ponadto można kupić cały pakiet. Znajduje się w nim internet, telewizja i telefon.

PING ma znaczenie

Wielu osobom wydaje się, że szybkość internetu zależy tylko i wyłącznie od transferu, jaki wykupili, co nie jest w ogóle prawdą. Często bywa tak, że decydujemy się na zakup bardzo szybkiego internetu, a później okazuje się, że coś z tą prędkością jest nie tak. Otóż prędkość w dużej mierze zależy od PING. Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryje się opóźnienie pakietu w sieci. Zatem na szybkość wpływa rodzaj i długość łączy, stąd mieszkańcy oddaleni od centrali mogą mieć bardzo słaby sygnał. Również zwiększenie przepustowości może wpływać negatywnie na jakość łącza.

Jaki internet wybrać?

O ile mieszkańcy dużych, a nawet średnich miast nie mają problemu z wyborem, ofert jest naprawdę wiele, tak w przypadku terenów wiejskich nie jest to już takie łatwe. Wszystko w dużej mierze zależy od terenu, na jakim mieszkamy. Warto wziąć pod uwagę, gdzie znajduje się stacja bazowa, która będzie wysyła sygnał. Oczywiście im bliżej, tym mamy szansę na szybszy internet. Koniecznie należy również dopasować szybkość internetu do swoich potrzeb. Jeżeli chcemy zaoszczędzić powinniśmy zdecydować się np. na pakiet z telewizją. Oczywiście warto też dowiedzieć się, jaki internet mają nasi sąsiedzi i sprawdzić opinie. Koba jest dostawcą, który często wybierany jest na terenach wiejskich.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij